Atalay Filiz davası karara bağlanıyor

Tuzla'da bir öğretmeni öldürüp saklanan ve gündemi oldukça meşgul eden Atalay Filiz'in davasında mahkeme heyeti değişti.

08 Kasım 2017 Çarşamba 15:33
Atalay Filiz davası karara bağlanıyor

Tuzla'da öğretmen Fatma Kayıkçı'yı öldürüp parasını çaldığı gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet ve 10 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Atalay Filiz'in davası karara kaldı. Mahkeme başkanı heyetin değiştiğini belirterek gelecek celse karar vermek üzere duruşmayı erteledi.

Habertürk Haber Merkezi'nden Arzu Kaya'nın aktardığı bilgilere göre, Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Atalay Filiz, Fatma Kayıkçı'nın oğlu Muhammed Kayıkçı, eşi, Gani Kayıkçı ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada Mahkeme Başkanı heyet değişikliği olduğunu belirtti. Değişiklik nedeniyle bu celse karar veremeyeceklerini söyleyen Mahkeme Başkanı, başka bir eksiklik çıkmaması halinde gelecek celse karar vermek üzere dosyayı incelemeye alacaklarını anlattı.

KARAR İÇİN ERTELEME

Duruşmada Cumhuriyet Savcısı geçen celse Filiz'in "tasarlayarak kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis, "nitelikli hırsızlık" suçundan ise beraatını talep ettiği mütalaasını tekrar etti. Tutuklu sanık Atalay Filiz ise savunmasını bir sonraki oturumda yapacağını söyledi. Mahkeme, heyeti karar vermek üzere duruşmayı 1 Aralık tarihine erteledi.

Habertürk

Haber Tarihi: 08 Kasım 2017 Çarşamba 15:33

YORUM YAZ

  • abdoabdo3 ay önce
    alavere dalavere beraat. işte tc rezaleti şey adaleti.yaşasın tc adaleti.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 18.02.2018