'Artık vesayetin değil milletin borusu ötüyor'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli'de partililer, sivil toplum kurulu temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi.

02 Mart 2017 Perşembe 20:36

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Tunceli'de bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, vatandaşlara hitap etti.

AK Parti'nin siyasi hayatına yüzde 34'le başladığını ve şimdilerde ise yüzde 50'nin üzerine çıktığını anımsatan Soylu, şöyle konuştu:

"Kutuplaşma ortaya koyan mı 34'ten 50'ye çıkar ? Hepimiz siyaset yapıyoruz. Bir belediye meclis üyesi vatandaşın yüzüne bakmadığı zaman ertesi gün ilçe başkanına vatandaş gidip, 'bu vatandaşı nasıl başımıza getirdiniz' demiyor mu? Bu yapılanlar, milleti tanımamaktır. CHP yüzde 24, 25, 26 ve 25, 24, 26 şeklinde gidiyor. Yani bir ileri, bir geri geliyor. 34'ten 51'e çıkan mı daha kapsayıcı, daha kucaklayıcı politika ortaya koyuyordur, yoksa kendi anlayışından başkasına ödün vermeyen 'benim dediğime gelmezseniz, ben bunu kendi adıma yok sayarım. Ya benim dediğime geleceksiniz ya da yanınıza adım atmayacağım' diyen mi ? Millete küsmeyeceksiniz."

"Bugün vesayetin borusu ötmüyor, bugün milletin borusu ötüyor"

Soylu, CHP'nin öteden beri gelen sistemle hareket ettiğini belirterek, "Alışmışsın tabi, daha ne olacak, sana mı Başbakanlık verecekler? Alışmışsın tabi, bu ülkeyi yönetmesen de senin 60 darbesinin ve 61 Anayasası'nın ortaya getirdiğin kurucularla bu ülkeyi yönetmeyi 71'de, 80'de takip etmişsin, 28 Şubat'ta korkutmuşsun sonra 'önemli değil iktidara gelmek, önemli değil millet, önemli değil halk, önemli değil kanun, önemli değil demokrasi' diyeceksin. Geçti o günler geçti. Bugün vesayetin borusu ötmüyor, bugün milletin borusu ötüyor milletin." diye konuştu.

Dünyada lider yokluğunun yaşandığının görüldüğünü aktaran Soylu, Türkiye'nin kendi liderini bulduğunu ve onun arkasından gittiğini belirtti.

Türkiye'nin kendi liderine sahip çıkma zamanının geldiğini ifade eden Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Tam da zamanı bu zamandır. Biz Recep Tayip Erdoğansız yıllardır kafamıza takılan bu hükümet sistemini daha yeni, daha demokratik, yeni bir sistemle değiştirmeye muktedir olamayız. Tayip Erdoğan bugün bu millete büyük bir hizmeti yerine getirmektedir. Bu millete, geleceğe artık o sistemin içerisine birtakım nifakların, fitnelerin, musibetlerin sokulmasına fırsat vermeyecek. Anahtarı milletin eline verecek bir sistemi ortaya koyacaktır. İkinci hamlemizi, ikinci büyük adımımızı, yeni bu sistemle beraber yapacağız. Bugün 11 bin dolara getirdik, inşallah bu sistemle beraber 25 bin dolara getireceğiz. Yüzde 5 enflasyonun altına, yüzde 4 işsizliğin altına, faizin altına çekip, bu milleti bir refah toplumu, bu milleti bir gelecek toplumu haline getireceğiz."

Haber Tarihi: 02 Mart 2017 Perşembe 20:36

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü