Arka arkaya son dakika haberi geliyor…

Fransa ve dünya, cumhurbaşkanlığı seçimlerine 58 saat kala yapılan terör saldırısıyla sarsıldı. Günün ağarmasıyla, ünlü Champs Elysees Bulvarı'nda terörün izleri daha net görüldü. Gece boyunca birçok adrese baskın yapan Fransız polisi, saldırıda rol olan ikinci şüpheliyi arıyor. Bu sabah saldırganın ailesinden üç kişi gözaltına alındı.

21 Nisan 2017 Cuma 11:21
Arka arkaya son dakika haberi geliyor…

Fransa'nın başkenti Paris'in en ünlü bulvarı Champs Elysees'te seçimlere 58 kala gerçekleşen silahlı saldırı, yalnızca ülkeyi değil tüm dünyayı sarstı. Saldırıdan geriye kalanlar, günün ağarmasıyla ortaya çıktı. Uluslararası haber ajanslarının bu sabah Paris'ten geçtiği fotoğraflarda, çok sayıda televizyoncunun ünlü bulvardan yayın yaptığı görülüyor. Bazı Fransızlar ise, taşıdıkları pankartlarla polise destek verdi.

Terör örgütü DAEŞ'in kendi haber ajansından açıklama yaparak üstlendiği saldırıyı yapan isim Yusuf El Balciki. Örgüt, saldırganı 'Halife'nin askeri' olarak tanıttı. Fransız basını ise, saldırganın 39 yaşındaki Fransız vatandaşı Karim Cheurfi olduğunu bildiriyor.

Counter Extremism Project aldı uluslararası organizasyon, IŞİD'in sosyal medya üzerinden de Fransa’ya saldırıya başladığını aktarıyor. Euronews'in sayfalarına taşıdığı bilgiye göre, terör örgütü Fransızları kendi ülkelerine karşı saldırıya çağıran yüzlerce video yayınladı.

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 11:21

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü