Arka arkaya son dakika haberi geliyor…

Fransa ve dünya, cumhurbaşkanlığı seçimlerine 58 saat kala yapılan terör saldırısıyla sarsıldı. Günün ağarmasıyla, ünlü Champs Elysees Bulvarı'nda terörün izleri daha net görüldü. Gece boyunca birçok adrese baskın yapan Fransız polisi, saldırıda rol olan ikinci şüpheliyi arıyor. Bu sabah saldırganın ailesinden üç kişi gözaltına alındı.

21 Nisan 2017 Cuma 11:21
Arka arkaya son dakika haberi geliyor…

Fransa'nın başkenti Paris'in en ünlü bulvarı Champs Elysees'te seçimlere 58 kala gerçekleşen silahlı saldırı, yalnızca ülkeyi değil tüm dünyayı sarstı. Saldırıdan geriye kalanlar, günün ağarmasıyla ortaya çıktı. Uluslararası haber ajanslarının bu sabah Paris'ten geçtiği fotoğraflarda, çok sayıda televizyoncunun ünlü bulvardan yayın yaptığı görülüyor. Bazı Fransızlar ise, taşıdıkları pankartlarla polise destek verdi.

Terör örgütü DAEŞ'in kendi haber ajansından açıklama yaparak üstlendiği saldırıyı yapan isim Yusuf El Balciki. Örgüt, saldırganı 'Halife'nin askeri' olarak tanıttı. Fransız basını ise, saldırganın 39 yaşındaki Fransız vatandaşı Karim Cheurfi olduğunu bildiriyor.

Counter Extremism Project aldı uluslararası organizasyon, IŞİD'in sosyal medya üzerinden de Fransa’ya saldırıya başladığını aktarıyor. Euronews'in sayfalarına taşıdığı bilgiye göre, terör örgütü Fransızları kendi ülkelerine karşı saldırıya çağıran yüzlerce video yayınladı.

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 11:21

YORUM YAZ

 • ArifArif1 yıl önce
  Fransada neden cnn canlı yayın araçları yok?
 • isüzgenisüzgen1 yıl önce
  iyi olmuş denmez ama bu referandumda ba nin tutumu dolaysıyla beret o9lmuş deriz
 • JURNALJURNAL1 yıl önce
  YILLARDIR SÖMÜRDÜĞÜNÜZ CANINA KASDETTİĞİNİZ AFRİKALILAR...BEDEL ÖDETECEK SİZE...ÖDEYECEKSİN EY FRANSA...
 • müslüman Anadolu insanımüslüman Anadolu insanı1 yıl önce
  Etme bulma dünyası
 • Oğuz Oğuz 1 yıl önce
  İnsan zulmeden......kader adalet...
 • Bizden SöylemesiBizden Söylemesi1 yıl önce
  Siz inanıyor musunuz bunlara ? Fransa'da yapılan bu işin faydası seçimde kime olaca ? Tabi ki faşist düşünceye sahip aşırı milliyetçilere.Farkındaysanız Avrupada Sanki kontrollü olarak aşırı milliyetçi gruplar iktidara getirilmeye çalışılıyor. Bence bu küresel bir proje. BENDEN SÖYLEMESİ
 • Ahmet AliAhmet Ali1 yıl önce
  Amerika DAEŞ i kurdu ve şimdi de Fransaya saldırtıyor.
 • DENİZ GEZMİŞDENİZ GEZMİŞ1 yıl önce
  ÇOK ŞOK BİR OLAY İNANAMIYORUM FRANSADAKİ BU OLAYDAN SONRA SEVİNCİMDEN HALA SARSILIYORUM.VİVİR CHİ GUEVERA
 • CİHANGİR SELCUKOSMANLI CİHANGİR SELCUKOSMANLI 1 yıl önce
  Sn.CimhurbaşkanımızAbd veAB devletlerineuyarmıştı !..." Terör Orgutlerini desteklemeyin! Bir gün dönüpsizin de başınızı ağrıtır!.."TerörörgütleriniTürkiyeve İslam aleminiterbiye etmek ! hizaya getirmek ! icin kullananAvrupa,budefakendisilahınınkendisinehedef alacağınıdahaçokgörecek.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü