THY-66-TL-Mart-2018

Arif Ahmet Denizolgun kimdir?

İslam alimi Süleyman Hilmi Tunahan Hazretlerinin torunu olan 'Süleymancılar' diye bilinen Süleymanlılar cemaatinin lideri Arif Ahmet Denizolgun vefat etti. Arif Ahmet Denizolgun kimdir? Arif Ahmet Denizolgun aslen nereli ve kaç yaşındadır? İşte Arif Ahmet Denizolgun'nun biyografisi...

08 Eylül 2016 Perşembe 11:22
Arif Ahmet Denizolgun kimdir?

1955 yılında dünyaya gelen Arif Ahmet Denizolgun doğma büyüme İstanbulludur.) Türk mimar ve siyasetçi olan Denizolgun 08 Eylül perşembe günü itibariyle hayatını kaybetmiştir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar akademisi Mimarlık Bölümünü bitiren Ahmet Arif Denizolgun daha sonra çeşitli çalışmalar yürütmüştür. Ayrıca Columbia University Wagner College Ekonomi İş İdaresi bölümün okumuştur

4 Ağustos 1998 - 11 Ocak 1999 tarihleri arasında 20. Dönem Antalya Milletvekilliği ile Ulaştıma Bakanlığı görevini yapan Ahmet Arif Denizolgun, bulunduğu dönem içinde çok dikkat çekici projelere imza atmıştır.

NATO (North Atlantic Treaty Organization) Komisyon Başkanlığı ile Teknoloji ve Bilim Komisyon üyeliği görevlerini de başarılı bir şekilde yürüten Denizolgun, 17 Haziran 2000 yılında hayatını kaybeden Kemal Kacar'dan sonra Süleymanlılar cemaatine önderlik etmiştir.

Kur'an-ı Kerim hizmetleri götürülmesi konusunda hayatı boyunca büyük çabalar sarfeden Denizolgun 8 Eylül 2016 tarihinde saat 03.00 sularında beyin kanaması geçirmiş ve acilen Beykoz'da bir hastaneye götürülmüştür. Burada yapılan müdahalelere rağmen 04:00 sularında hayatını kaybetmiştir.

Ahmet Denizolgun vefat etti

Haber Tarihi: 08 Eylül 2016 Perşembe 11:22

YORUM YAZ

 • receprecep1 yıl önce
  Hayır ehlinin şefeati haktır rabbim şefaatine nail eylesin
 • yusuf tanyusuf tan1 yıl önce
  Rabbim cennetini âlâ etsin
 • Hüsamettin AslanHüsamettin Aslan1 yıl önce
  çok üzücü
 • Feyzi gülFeyzi gül1 yıl önce
  Allah rahmet eylesin inşallah

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018