Anlık istihbarat geldi… Jetler hemen havalandı!

Türk Silahlı Kuvvetleri Siirt ve Hakkari'de düzenlenen hava harekatlarında 12 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

17 Eylül 2017 Pazar 18:18
Anlık istihbarat geldi… Jetler hemen havalandı!

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları düzenledikleri peş peşe hava herekatları ile terör örgütüne ağır darbe vurdu. TSK'dan yapılan açıklamda Siirt'in Eruh ilçesi kırsalına düzenlenen hava harekatında 9 terörist etkisiz hale getirlidi. Hakkari kırsalına yapılan  hava harekatında ise üs bölgelerine saldırı hazırlığındaki üç terörist öldürüldü.

VALİLİK: BÜYÜK BİR SALDIRI HAZIRLIĞI YAPIYORLARDI

Siirt Valisi  Ali Fuat Atik, beraberinde İl Jandarma Komutanı Albay Kemal Benek  ve İl Emniyet Müdür Vekili Sedat Özcan ile Valilikte düzenlediği basın  toplantısında operasyona ilişkin bilgi verdi. Atik, yapılan çalışmalar sonucunda dün terör örgütü PKK mensuplarından  oluşan iki farklı grubun büyük bir saldırı hazırlığı için Eruh ilçesi kırsalında  toplantı yapacağı bilgisi üzerine söz konusu bölgede operasyon başlatıldığını  söyledi.  Atik, bölgede arama faaliyetinin devam ettiğini belirterek, şu  değerlendirmede bulundu: "3. Komando Tugay Komutanlığı başkanlığında oluşturulan Müşterek  Harekat Merkezi koordinesinde jandarma özel harekat timleri, güvenlik korucuları  ve 3. Komando Tugay Komutanlığına bağlı komandolar tarafından insansız hava aracı  (İHA) destekli müşterek operasyon kapsamında 14 kişi olduğu değerlendirilen örgüt  mensuplarının tespit edilmesine müteakip F-16'larla yapılan hava harekatında şu  ana kadar 2'si kadın 9 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda 2 M-16, 2  kaleşnikof piyade tüfeği, kanas ile el yapımı patlayıcı, el bombası ve mühimmat  dolu çantalar ele geçirildi. Terörle mücadeledeki kararlılık artarak devam  edecektir."

4 TERÖRİST TESLİM OLDU

Yine bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan  dört terörist ise Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu.Silopi'deki operasyonlarda iki el yapımı patlayıcıyı imha eden  güvenlik güçleri, Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki operasyonda ise bir sığınakta  çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirdi, bir el yapımı patlayıcıyı etkisiz hale  getirdi.

ÇATIŞMADA BİR TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Hakkari Valiliği Alandüzü Nirik  Deresi bölgesinde PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda bir teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Haber Tarihi: 17 Eylül 2017 Pazar 18:18
 • KartalKartal2 gün önce
  Allahu ekber
 • ERGÜNERGÜN2 gün önce
  Kemal mangalın başında bekliyormuş
 • Yücel KaraarslanYücel Karaarslan2 gün önce
  Eliniz yeşil olsun yiğitler. Allahın izniyle paketleme devam inşaallah.
 • ObjektifObjektif3 gün önce
  Piknikciler gebermiş
 • TcTc3 gün önce
  Allah razı olsun ordularımızdan ve güvenlik güçlerimizden, daima muhafaza ve muzaffer eylesin inşallah. Amin.
 • İhsanİhsan3 gün önce
  Afyok gördüğünüzü indirin Yiğit AskerlerKökü kazınır İnşaAllah. Allah Kahraman Askerimize güç kuvvet versin Mansur ve Muzaffer eylesin. İha ve Siha ların başarılarını arttırsın.
 • Alparslan1071Alparslan10713 gün önce
  K. K ve avanesi karalar bağlamıştır.... Kahramanlarımızı alnından öpüyorum...
 • MuriMuri3 gün önce
  Bunlarda piknikmi yapıyorlar Kılıçdaroğlu
 • Ammar Ammar 3 gün önce
  Gebersin köpekler
 • Allahın bir kuluAllahın bir kulu3 gün önce
  Yav baksınlardı ellerinde silah varmı. Belki adamlar piknik yapacaktı. Bir dahakine sorsunlar birde üst araması yapsınlar.
Daha fazla yorum göster (1/10)