Ankara’da bin 876 konutluk proje

Mesleki emeklilik fonu olan OYAK, Ankara Eryaman’da 15 bloktan oluşan 1876 konutluk ‘OYAK Göksupark’ konut projesini hayata geçiriyor.

OYAK Genel Kurulu üyeleri, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taş, Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, OYAK Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda OYAK üyesinin katılımıyla lansmanı yapılan projenin, Ağustos 2020’de teslim edilmesi planlanıyor. Yaklaşık 73 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilecek, proje1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak tasarlanan dairelerden oluşacak. Konut sahibi olmak isteyen üyeler, 191 bin liradan 725 bin liraya kadar fiyat seçenekleriyle satışa sunulacak daireler için anlaşma sağlanan bankalardan uygun faiz oranlı konut kredisi kullanabilecek.

Mehmet Taş, “Yaklaşık 320 bin OYAK üyesinden aldığımız destek ve güven sayesinde hedeflerimize kararlılıkla yürüyoruz” dedi. 

38 bin metrekarelik peyzaj alanına sahip olacak ‘OYAK Göksupark’; sosyal donatı alanları, süs havuzları, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, yürüyüş yolları, etkinlik alanı, tematik bahçeler ve çocuk oyun alanlarının yanı sıra 7 ticari üniteyle bölgenin yaşam merkezi haline gelecek.

Proje, otobüs duraklarına 3 dakika, metro, eğitim kurumları, en yakın hastane ve Göksu AVM’ye 5’er dakika, şehir merkezine 20 dk. ve havaalanına 30 dk. mesafede, her yere kolay ulaşım imkanı sağlayan prestijli bir lokasyonda yer alıyor. 

Konut sahibi olmak isteyen üyeler, 191 bin TL’den 725 bin TL’ye kadar fiyat seçenekleriyle satışa sunulacak daireler için anlaşma sağlanan bankalardan konut kredisi kullanabilecek. Projeden öncelikli olarak 10 yılını dolduran 153 bin OYAK üyesi yararlanabilecek.