Anadolu Gençlik Eğitim Merkezi yükseliyor!

Anadolu Gençlik Eğitim Merkezi İstanbul’un en önemli eğitim projelerinden biri olarak gösteriliyor...

19 Şubat 2017 Pazar 01:00
Anadolu Gençlik Eğitim Merkezi yükseliyor!
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi'nin inşaatına başladığı ‘Eğitim Merkezi' tüm hızıyla yükselmeye devam eediyor.
 
İstanbul Arnavutköy'de inşaatı devam eden “Anadolu Gençlik Eğitim Merkezi”tamamlandığında yüzlerce öğrenciye hizmet verecek.
 
Geçtiğimiz Ağustos ayında temeli atılan eğitim merkezinin inşaatı devam ediyor. “Anadolu Gençlik Eğitim Merkezi” mütevelli heyeti, inşaatın tamamlanabilesi için yardım kampanyası başlattıklarını duyurdu. Eğitim merkezinin “1 metrekaresi için bin TL” ödeyerek herkesin katkıda bulunabileceği belirtildi.
 
Geçtiğimiz Ağustos ayında temeli atılan eğitim merkezi, 6 bin metrekare kapalı alana sahip. İçerisinde derslikler, etüt sınıfları, spor alanları, yüzme havuzu, konferans ve düğün salonu gibi birçok alan bulunuyor. İstanbul'un Arnavutköy ilçesi Taşoluk mahallesinde inşaatı devam eden Anadolu Gençlik Eğitim Merkezi, İstanbul'daki en önemli eğitim projeleri arasında yer alıyor. Eğitim merkezinin mütevelli heyeti başkanlığını ise işadamı Selman Esmerer yapıyor. Eğitim merkezi açıldığında, Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi'ne bağlı olarak faaliyet gösterecek.

İstanbul AGD Eğitim Merkezi

1 METREKARESİ İÇİN BİN TL
 

Eğitim merkezinin mütevelli heyeti tarafından yapılan açıklamada “İnşaatının neredeyse yüzde 50'si tamamlanan Anadolu Gençlik Eğitim Merkezi'ne katkıda bulunmak isteyenler, 1 metrekaresi için belirlenen bin TL ile destek verebiliyorlar” denildi.
 

DERSLİKTEN MESCİDE, HAVUZDAN KONGRE MERKEZİNE HER ŞEY VAR
 

Yurt ve eğitim merkezi olarak kullanılacak olan Anadolu Gençlik eğitim Merkezi'nin içerisinde; Mescid ve Kur'an-ı Kerim eğitim merkezi, liseli öğrencilere yatılı ve üniversiteye hazırlık yatakhaneleri, 192 kişilik etüt sınıfı ve derslikler, 750 kişilik kongre ve konferans salonu, 800 kişilik bölünebilen düğün ve etkinlik salonu, 60 kişilik yüzme havuzu ve spor alanları yer alıyor.
 
Kaynak: Milli Gazete