Ampute milliler için kampanyalar başladı

Milli takım primlerinin ampute millilere verilmesi için de imza toplanıyor.

10 Ekim 2017 Salı 17:16
Ampute milliler için kampanyalar başladı

İngiltere'yi yenerek tarih yazan ve Türk halkını sevince boğan Ampute Futbol Milli Takımı, normal şartlarda ödül alamıyor. Çünkü Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin tanıdığı bir branş değiller. Onlar hakkında bir ödül yönetmeliği bulunmuyor. Rakım, paralimpik bünyesinde de değil. Bu nedenle de ödül için çeşitli şartların oluşması gerekiyor. Spor Bakanlığı'nın Türkiye'ye gurur yaşatan takım için özel bir ödül vereceği belirtiliyor. Fakat kesinleşmiş bir bilgi yok. Bu yüzden de sosyal meydada ampute milliler için çok sayıda kampanya başlatıldı.

Onlardan biri change.org internet sitesinden açılan imza kampanyası. 2018 Dünya Kupası için A Milli Futbol Takımı'na ayırılan başarı primlerinin, Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Futbol Takımı'na verilmesi isteniyor. Kampanyaya imza atanların sayısı hızla artıyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de katıldığı bir televizyon programında Ankara Belediye Meclisi'nde karar alacaklarını ve her bir sporcu ile teknik heyete kişi başı 200 bin lira prim vereceklerini açıkladı. Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ise takım oyuncularını aileleriyle birlikte Kapadokya'ya davet etti.

Haber Tarihi: 10 Ekim 2017 Salı 17:16

YORUM YAZ

  • RasimRasim4 ay önce
    ben imazalarım

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 25.02.2018