Amerika’nın S-400 hazımsızlığı

Amerika, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 satın almasını bir türlü hazmedemiyor...

10 Kasım 2017 Cuma 10:32
Amerika’nın S-400 hazımsızlığı

Türkiye’nin S-400 almasını ‘kendi ulusal kararı’ olarak niteleyen NATO’da ABD Hava Kuvvetleri Komutanı Tod Walters, farklı düşünüyor.

Walters, Türk askeri yetkililere NATO sistemlerine entegre olabilen sistemler satın almaları konusunda baskı yapmaya devam ettiklerini ve S-400 füze savunma sisteminin böyle bir özelliğe sahip olmadığını vurgulayarak, “NATO olarak bölgede artık S-400 kapasitesine sahip ve ortak çalışabilirlik seviyesi yüksek silahlarımız var. S-400 anlaşmasında henüz sona gelinmedi. Daha önce de söylediğimiz gibi Türkiye’de S-400 yok. Bir şeyler değişebilir” dedi.

Türkiye önceki gün de Fransız-İtalyan konsorsiyumu Eurosam’ın yeni nesil hava savunma sistemlerinin tedariki, üretimi, geliştirilmesi ve ihracatı konusunda anlaşma imzalamıştı. Fransız-İtalyan ortak yapımı SAMP-T füze sistemleri ile Türkiye’nin kısa vadedeki ihtiyaçları karşılanacak. Milli hava savunma sistemi HİSAR için teknoloji transferi sağlanacak.

 

Yeni Akit Gazetesi

Haber Tarihi: 10 Kasım 2017 Cuma 10:32

YORUM YAZ

  • Rabia Zafer Rabia Zafer 5 ay önce
    S -400 ler Mutlaka Alınmalıdır. ABD, ye, Asla Taviz Verilmemelidir. Bağımsız Bir Ülke İsek, İstediğimizi Yaparız. Kimseden, İzin Almak Zorunda Değiliz. Hiç Şüphesiz.
  • avcı demiravcı demir5 ay önce
    ABD ye hiç güvenmeyin.ortak filan değil her defasında bizi kandırıyor.asıl müttefiki PKK

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü