Amerika'da bilanço açıklandı! Çok sayıda ölü var

ABD'nin Florida eyaletine bağlı Key West, Miami ve Tampa kentlerinde Irma Kasırgası nedeniyle 12 kişinin öldüğü açıklandı.

13 Eylül 2017 Çarşamba 09:18
Amerika'da bilanço açıklandı! Çok sayıda ölü var

Florida Valisi Rick Scott', "Yaşanan felakette Florida'da toplam 12 kişi, Karayip adalarında ise en az 38 kişi hayatını kaybetti" dedi. Scott, Florida eyaletinde 7.3 milyon ev ve iş yerlerine elektrik verilemediğini ve Miami'yi Key West'e bağlayan otoyolun onarım çalışmalarının yapıldığını belirtti.

Scott, "Şu anda etkilenen bölgelerde kurtarma ekiplerimiz gece gündüz görevlerinin başında. Kasırga Florida'yı beklenenin üzerinde tahrip etti. Birlikte bu afetten kurtulacağız" dedi. Ayrıca Scott, Key West açıklarında bölgede mahsur kalan 10 bin kişiye yardım amaçlı gönderilen uçak gemisi Abraham Lincoln ile irtibatın kesildiğini, ancak korkulan bir durumun yaşanmadığını kaydetti.

Irma Kasırgası'nın Tampa kenti üzerinden Georgia, Kuzey ve Güney Karolina, Virginya eyaletlerinde etkili olduktan sonra hızını keserek ABD'yi terk etmesi bekleniyor.

Haber Tarihi: 13 Eylül 2017 Çarşamba 09:18
  • Zeynep KaramanoğluZeynep Karamanoğlu4 ay önce
    Vallahi diyecek bişe yok ama Allah o müslümanlara yaptığınız zulümleri yanınıza kar bırakmaz.Daha beterini görün...Olsun be aldırma yaradan yârdır.Sanma ki zalimin ettiği kardırMazlumun ahı indirir şahı Herşeyin bir vakti vardır.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 23.01.2018