Amerika, Avrupa'ya laptop yasağından vazgeçti

ABD ve Avrupa Birliği, arasında yapılan görüşmeler sonucunda, Avrupa’dan ABD’ye uçuşlara laptop yasağı getirilmemesi kararı alındı

18 Mayıs 2017 Perşembe 10:31
Amerika, Avrupa'ya laptop yasağından vazgeçti

ABD’nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki bazı ülkelere uyguladığı laptop yasağının Avrupa’yı da kapsayacak şekilde genişleyeceği iddia edilmişti. Avrupa ülkeleri ise iddiaya tepki göstererek böyle bir yasağın havayolu şirketlerine büyük darbe vuracağını belirtmişti.

AB ve ABD yetkilileri, dün Brüksel’de dört saat süren yüksek seviye siyasi ve teknik görüşmelerde konuyu ele aldı ve yasak uygulanmamasına karar verdi. Ancak uçuşlarda bazı ek önlemlerin alınması konusunda görüş birliğine varıldı.

Bir AB yetkilisi, görüşmelerin çok olumlu geçtiğini söyledi. 

ABD’nin aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 8 ülkeden yapılan doğrudan uçuşlarda başlattığı yasakta, yolcular kabine cep telefonundan büyük elektronik alet alamıyor. Bu yasağı ABD’nin ardından İngiltere de uygulamaya başlamıştı.

Haber Tarihi: 18 Mayıs 2017 Perşembe 10:31

YORUM YAZ

  • kartalkartal10 ay önce
    it iti ısırmaz. yüklenin bir araya gelemeyen bir türlü birlik olamayan müslüman ülkelere. hiç birinin gıkı çıkmıyo herkes halinden memnun. islam alemi parç parça lime lime. birbirini öldürmeyi farz sanan açlık sefalet kan gözyaşı savaş içindeki islam alemi çok yazık çok.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018