Aman dikkat… Bugün resmen yürürlüğe girdi… O araçlar artık muayeneden geçemeyecek

Araç muayene hizmeti veren TÜVTÜRK, cam filmi ve sonradan boyanmış camlar ile ilgili düzenleme hakkında araç sahiplerini uyarıyor.

01 Kasım 2017 Çarşamba 19:18
Aman dikkat… Bugün resmen yürürlüğe girdi… O araçlar artık muayeneden geçemeyecek

Kusurlar tablosunda yapılan güncellemeye göre daha önce ‘Hafif Kusur’ olarak değerlendirilen filmli camlar ve sonradan boyanmış camlar ‘Ağır Kusur’ olarak değerlendirilecek ve bu araçlar muayeneden geçemeyecek.

TÜVTÜRK’ün araç muayene hizmeti sırasında yaptığı değerlendirmeleri belirleyen kusurlar tablosu güncellendi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yayımlanan kusurlar tablosu ile ilgili değişiklik 1 Kasım 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girdi.

Buna göre, daha önce ‘Hafif Kusur’ olarak değerlendirilen araç cam filmleri ve sonradan boyanan camlar yeni düzenleme ile ‘Ağır Kusur’ sayılacak. Bu araçlar, araç muayenesinden geçemeyecek. Cam filmi ve sonradan boyanmış camı bulunan araç sahiplerinin, araçlarını orjinal haline getirerek muayeneye gelmeleri gerekmektedir.

 

Kaynak: NTV

Haber Tarihi: 01 Kasım 2017 Çarşamba 19:18

YORUM YAZ

  • Kadir Kadir 3 ay önce
    Olsun siyasetin dudakları arasından çıkan bir lafa güvenerek bu filmleri taktıkşimdi sök diyorlar sökmek zorundayız olsun bizde 2019 da bu siyasilerin filmini sökeriz sorun yok ucunta ölümde olsa bu zihniyete AKP ye oy yok artık buda biline

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 25.02.2018