Alparslan Kuytul, Bolu Cezaevi'ne gönderildi

Tutuklanan Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı kurucu başkanı Alparslan Kuytul, Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

13 Şubat 2018 Salı 14:30
Alparslan Kuytul, Bolu Cezaevi'ne gönderildi

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca, "Vakıf faaliyeti adı altında kuruluş amacı dışında anayasal düzene karşı fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek kamu güvenliğine karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü" iddiasıyla Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı yönetici ile sorumlularının aralarında yer aldığı 28 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 30 Ocak'ta Adana, Niğde ve Elazığ'da 33 adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda ilk etapta kurucu başkan Alparslan Kuytul'un da aralarında bulunduğu 28 kişi gözaltına alındı.

Dün Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen şüphelilerden vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul ile Taha Yasin D., İdris B., Erol A. ve Ali A. tutuklandı, 6 kişiye ev hapsi, geri kalan zanlılara ise adli kontrol kararı uygulandı.

KUYTUL BOLU'YA, 4 KİŞİ İZMİR ÖDEMİŞ'E GÖNDERİLDİ

Tutuklanan Alparslan Kuytul ve diğer 4 kişi tutuklandıkları gece Kürkçüler Cezaevi'ne götürüldü. Ancak buradan sabaha karşı da güvenlik gerekçesiyle Kuytul Bolu F Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Diğer 4 kişi ise İzmir Ödemiş F Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Bu arada, cumhuriyet savcısı da ev hapsi alan ve adli kontrol şartıyla serbest kalan 20 kişinin tutuklanması için mahkemeye itirazda bulundu. Ancak mahkemenin savcının bu talebini reddettiği öğrenildi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Şubat 2018 Salı 14:30

YORUM YAZ

 • Zeyneddin Dalğıç Zeyneddin Dalğıç 11 ay önce
  Maide 8.Ayet: Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutan, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi âdil davranmamaya itmesin. Adaletli olun; bu, Allah korkusuna daha çok yakışan (bir davranış) tır. Allah´a isyandan sakının. Allah yaptıklarınızı hakkıyle bilmektedir.
 • AliAli11 ay önce
  Bu yapılanlar tam bir zulüm . Bu din ALLAH'IN elbette adalet er yada geç yerini bulacaktır . Turkiyede islami hareket olarak çalışma yapan sayılı cemaatlerden biri olan furkan vakfına yapılan bu zulmü ALLAH'a havale ediyorum
 • ........11 ay önce
  Yaa kuytul hemen attılar hapse adnan oktar manyagından daha mı kötü iş yapmış.??
 • Nasibi 'F' den...Nasibi 'F' den...11 ay önce
  Furkan Vakfı, Feto, F Tipi Cezaevi...
 • anayasal düzen?anayasal düzen?11 ay önce
  Tutturmuşlar bir "anayasal" düzen edebiyatıdır gidiyor. Hangi anayasal düzen? Darbeci K.Evrenin getirdiği düzen tabi. Demokratik düzeni kabul etmemekmiş diğer suçu. Maden "demokratik" düzeniz insanların bu düzeni kabul etmeme ve eleştirme hakkı olmalı, eğer yoksa zaten bu demokratik düzen değildir kimse de yıkmaya çalışmıyordur.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ocak 2019