Almanya'nın Türkiye'ye düşmanlık sebepleri

Her türlü terör örgütünü bünyesinde barındıran Almanya'nın Türkiye'ye 'düşmanlık' politikasının ve düşmanlığının sebepleri nelerdir?

08 Mart 2017 Çarşamba 08:20
Almanya'nın Türkiye'ye düşmanlık sebepleri

Terör örgütlerinin üssü haline gelen Almanya, Türkiye'ye artık açık açık saldırmaya başladı. Referandum öncesi Almanya'da yapılması planlanan mitinglerin yasaklanmasıyla gerginlik iyice tırmandı. Peki Almanya'nın bu saldırgan tutumun sebepleri neler?

ALMANYA TÜRKİYE'YE NEDEN DÜŞMAN?

FETÖ, PKK ve DHKP-C gibi terör örgütlerini kendi himayesinde barındıran Almanya, Türkiye'ye ise antidemokratik uygulamalarla saldırıyor. Teröristlerin Türkiye aleyhindeki kampanyalara polis koruması vererek yaptırtan Almanya, 'evet' kampanyası yapmak isteyen Türk siyasetçilere ise engel oluyor..

ALMANYA PKK VE FETÖ LOBİSİNİN ETKİSİ ALTINDA

Son yıllarda Almanya'da Neo-Nazilerin işlediği suçlar giderek artıyor. Üstelik bu gruplara Alman istihbaratının destek verdiği belirtiliyor. Bunun yanı sıra FETÖ ve PKK terör örgütlerinin lobileri de Almanya'da Türkiye aleyhinde propaganda yapıyor. FETÖ ve PKK ilişkili oldukları medya organlarıyla ve kurdukları derneklerle Alman siyasetçileri Türkiye aleyhinde kışkırtıyor..

ASIL SEBEP 3. HAVALİMANI VE EKONOMİK BÜYÜME

Terör örgütlerini Türkiye'ye karşı kullanmak için elinde bulunduran Almanya'yı asıl kudurtan ise Türkiye'nin ekonomisiyle dünyada söz sahibi haline gelmesi. Almanya ise Türkiye'nin kendilerine bağımlı olmasını istiyor. Dev projelerle gücüne güç katan Türkiye, Almanya'nın açık hedefi haline geldi. 2018'de ilk etabı hizmete girecek olan üçüncü havalimanı Frankfurt Havalimanı'nı devre dışı bırakacak. Bunun yanı sıra İstanbul'un finans merkezi haline gelmesiyle Körfez sermayesi Almanya yerine Türkiye'yi tercih etmeye başladı..

Haber Tarihi: 08 Mart 2017 Çarşamba 08:20

YORUM YAZ

 • ssseeessseee1 yıl önce
  BU GÜNLERDE GECER INSALLAH ARTIK MÜSAMAHA YOK HERKESI ANLADIGI DILDEN CEVAP VERECEKSIN
 • behnantanerbehnantaner1 yıl önce
  eğer buraya 3. havalimanı vs yazdıysanız açıkca belli ki siz almanya ekonomisinden bihabersiniz.
 • Hamdi Uğurlu Hamdi Uğurlu 1 yıl önce
  3. Havaalanı Almanları çıldırtıyor diğer sebepler hikaye. Thy'nin reklamindan sonra daha da kudurdular.
 • Metin AktepeMetin Aktepe1 yıl önce
  Peki durum böyleyken burokratlar neden alaman zırhlı araçlarına kullanarak alaman ekonomisine katkı sağlıyor.Reis dahil.
 • ObjektifObjektif1 yıl önce
  Hayret almanyanın yeni bir havaalanı yapacak parasımı yok acaba bizimkine karşı çıkıyor diyecem tiplerde.... gibi para var.
 • Birol AcarBirol Acar1 yıl önce
  Türkiyede üreten bi sanayimi var? Almanyanin yan sanayisi bile olamadik.Okullar Imam hatiplestirdikten sonra ne bilim ilerler nede endüstriye yarar insan yetisir biz bu gidisle Afrika ülkeleri sinifina anca gireriz.
 • isüzgenisüzgen1 yıl önce
  darhal mültecileri gönderin, incirlikten almanı çıkarın ve vakıflarına soruşturma açın alın size 3 koz
 • emin abdulhamidemin abdulhamid1 yıl önce
  Almanya ve diğer avrupa ülkelerinin takındığı tavrın ve Türkiye'yi yanlızlaştırmaya çalışmalarının en büyük sebebi, yanlız kalan kamalist Türkiye'nin kafir israile yanaşmasını perçinlemektir. Dikkat edin Rusya ile olan gerginlikten sonra israille görüşmeler hızlanmıştı, hatta bununla ilgili karikatürler yayınladılar, siyonist kafir ile anlaşma imzalandıktan hemen sonra Rusya da tavrını değiştirdi. İşgalci vahşi israil bu coğrafyaya ait değil ve burada kalabilmek için ne çirkeflik ne alçaklık varsa sonuna kadar değerlendiriyor. İlle de düşmanlık yapacaksak çıbanın başı israile yapalım.
 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  Siz hastasınız, Türklerin Almanlar nezdindeki değeri bir çift kalem pil kadardır. ....Eniyisinden zırhlı mırhlı 10 otomobil parası.
 • CanCan1 yıl önce
  VArto cok zavallisiniz
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018