Almanya’dan bir küstahlık daha! ‘Bu koşullar altında Türkiye ile…’

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble’dan küstah bir açıklamada daha geldi. Alman Bakan, Türkiye'nin Avrupa ülkeleriyle yaşadığı gerilimler nedeniyle ekonomik yardım konusunda Türkiye'yle çalışmaya devam etmenin zorlaştığını açıkladı.

13 Mart 2017 Pazartesi 10:45
Almanya’dan bir küstahlık daha! ‘Bu koşullar altında Türkiye ile…’

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Türkiye'deki liderlerin işbirliğini ilerletme zeminini yok ettiğini belirtti ve Türkiye'nin Hollanda, Danimarka ve Almanya ile yaşadığı gerilimlerin Türkiye'nin çıkarına olmadığını ifade etti.

Alman ZDF kanalına konuşan Schaeuble, "Bu koşullar altında bu konuda çalışmaya devam etmemiz son derece zor" dedi ve ekledi:

"Alman hükümetinde herkes gerginliğin daha fazla artmaması gerektiği konusunda hemfikir. Tek isteğimiz Türkiye'nin sağduyuya dönmesi."

Türkiye, Avrupa Birliği'ne aday bir ülke olarak her yıl AB bütçesinden değişen miktarlarda fon alıyor 2014-2020 arasında Türkiye'ye yaklaşık 4.5 milyar euroluk (18 milyar TL) kaynak aktarılması planlanıyordu.

Haber Tarihi: 13 Mart 2017 Pazartesi 10:45

YORUM YAZ

 • Dermanbey Dermanbey 1 yıl önce
  Adam haklı, bu koşullarda başta Almanya olmak üzere bazı ülkeler ile çalişmamız zor, o yüzden başta geri dönüş anşalması olmak üzere diğer ilişkilerimizide tekrarından gözden geçirmek zorundayız,,,bunların yüzden insanların seyahat özgürlüğünü kısıtlayıpta hem suç hemde günah işliyoruz..
 • SukruSukru1 yıl önce
  Sanki sadaka veriyor,ulan belki bu kadar sürede onun iki katını bizden vize parası olarak alıyorsunuz.Hem 6 yılda vereceğiniz o paranın 5 katını biz suriyeli kardeşlerimiz için harcadık.Klintonon önünde 1 milyar için el pençe divan durduğumuz günler geçmişte kaldı çok şükür.Kuyruk acınızda bu yüzden zaten.
 • zaferzafer1 yıl önce
  imf ye borcumuzu odedik diye ovunuyorduk simdi ab nin parasina seviniyoruz uzuluyoruz vah ulkem vah ne hale gelmissin
 • Kalem..Kalem..1 yıl önce
  Ulan herfilere bak hem yapıyorlar, ediyorlar hemde bizi sağduyuya davet ediyorlar.. Siz bu milleti gerizekalı mı sandınız ey avrupa, ey batı.. Diriliş yeniden başladı, bir millet yeniden ayaklandı.. Eski teamüllerinizi unutun, bundan sonra hiçbirşey sizin istediğiniz, düşündüğünüz ve beklediğiniz gibi olmayacak.. Allah nurunu tamamlayacak ve siz hüsrana uğrayanlar olacaksınız biiznillah.. Allahuekber..
 • Sabri ÖzgünSabri Özgün1 yıl önce
  3 milyar da veriliyordu mülteciler icin ,gecin bunlari
 • SelcukSelcuk1 yıl önce
  Kopek soylari...Allah bizimle istediginizi yapin..Turkiye buyumeye dunyanin en guclusu olma yolunda ilerlemeye devam edecek....Allahin izniyle
 • Alacalı MelikşahAlacalı Melikşah1 yıl önce
  Alsın paralarını bankalarına soksunlar!!!!.Düşmanın merhametine muhtaç değiliz.Yakında zilleti yaşayacaklar
 • hayirhayir1 yıl önce
  bu sayede dolar euro ucusa gecer bizim ekonomide tepe taklak cakilir gelecek gunleri artik iyi gormuyorum
 • rrrr1 yıl önce
  geri zekalilar avrupa bize karsi diye evet verecegim diyor a dan z ye avrupaya baglisin insaattan baska ne yapabiliyorsun dolar euro simdiden firladi bu kadar gerizekali ne ara yetisti bu memlekette
 • İNŞAALLAHİNŞAALLAH1 yıl önce
  Sözünde durmayan yalancılar topluluğuyla biz de çalışmak istemiyoruz. 28 ülke toplanmışsınız bir adam olamamışsınız. İNŞAALLAH çökeceksiniz ve birbirinizi yiyeceksiniz
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018