Almanya'dan ABD'ye 'Türkiye' isteği: Bize yardım edin

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye ile yaşanan kriz konusunda ABD'nin desteğini istedi.

18 Mayıs 2017 Perşembe 20:20
Almanya'dan ABD'ye 'Türkiye' isteği: Bize yardım edin

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, ABD ziyareti kapsamında ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile görüştü.

YARDIM EDİN

Ziyarette, iki ülke arasındaki ilişkilerin yanı sıra Türkiye'nin Alman vekillerin İncirlik ziyaretine izin vermemesi de konuşuldu. Tillerson, Türkiye'yi etkilemek için yardım talep eden Gabriel'e destek sözü verdi.

Almanya'nın FETÖ soruşturması kapsamında aranan Türk askerlerine sığınma hakkı vermesinin üzerine, Alman vekillerin İncirlik talebi reddedilmişti. Almanya'nın İncirlik Üssü'nde yaklaşık 260 askeri bulunuyor.

 

Haber Tarihi: 18 Mayıs 2017 Perşembe 20:20

YORUM YAZ

 • turkturk11 ay önce
  TURKIYE HICBIR DEVLETE MALA YATMASIN. TABIRINI KULLANACAGIM. MALA BAGLAMASINLAR KIMSEYE GIDER YOK ARTIK. PORTAKAL ORDAKAL/
 • E.ozdemir.E.ozdemir.11 ay önce
  Istese birkac askerini aynı gün çeker.Fakat Türkiye planları bitmedigi icin incirlikten kovsanda vazgecmezler. Bu incirlik sadece Türkiye'nin değil tüm islam coğrafyasının başına bela oldu. Haçlılar burda her haltı yiyorlar. Neredeyse denetimsiz. Derhal kapatılıp sadece Türkiyemize hizmet etmelidir.
 • KAFKAS KARTALI ŞEYHŞAMİLOĞLUKAFKAS KARTALI ŞEYHŞAMİLOĞLU11 ay önce
  INCİRLİKÜSSÜCIA-M16-BND'NİNDARBEKARAGAHIOLDUGUNU BİLMEYEN KALMADI.BU FİTNEÜSSÜ DEVLETİMİZİN NVEMİLLETİMİZİNSELAMETİ İÇİN KAPATILMALIDIR.
 • Güney DoğuluGüney Doğulu11 ay önce
  Yalnuz İncirlik değil ki her haltı yaptıkları. Almanlar yıllardır İsrailleri de beraberindebaşka üstlerimizde eğitiyor. Bu eskiden yapılan askeri ihtilallerin kazığı.Mümkünse yapılan bütün askeri ve ekonomik yapılan anlaşmaların incelenmesi gerekiyor.
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 11 ay önce
  Bundan Sonra Böyle, Göze göz, Dişe Diş. Neyi Hak Ederseniz O.
 • MehmetMehmet11 ay önce
  Defolun gidin incirlikten,yemedi mi? Yalayin tukurdugunuzu ......
 • AydınAydın11 ay önce
  ABD size yardım etmesini iyi bilir. 2. Dünya Savaşı bittikten sonra, ülkede aktif bir askeri unsur kalmamasına rağmen güzel yardımlar yapmıştı.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü