Almanya'da Türk derneğine alçak saldırı!

Almanya'nın başkenti Berlin'de, Schöneberg semtindeki "Ottoman Sufi Center" adlı bir Türk derneğine kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırı düzenlendiği bildirildi.

18 Nisan 2017 Salı 23:34
Almanya'da Türk derneğine alçak saldırı!

Berlin polisinden yapılan açıklamada, dernek yetkililerinin dün akşam derneğe zarar verildiği yönünde suç duyurusunda bulunduğu belirtilerek, polisin de olay yerinde, kaldırım taşlarıyla derneğin dış cephesindeki üç camın kırıldığını tespit ettiği aktarıldı.

Açıklamada, Eyalet Kriminal Dairesinin devlet güvenlik biriminin, olayın arkasında siyasi bir unsur bulunup bulunmadığını incelediği kaydedildi.

Derneğin çalışanlarından Vural Demirtaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, camların kırıldığının bir komşu tarafından fark edildiğini ve telefonla kendilerine bildirildiğini söyledi.

Bunun üzerine hemen derneğe gittiklerini ve dün akşam polise suç duyurusunda bulunduklarını anlatan Demirtaş, polisin de olay yerine gelerek incelemelerde bulunduğunu belirtti.

Olayın pazar gecesi Türkiye'de halk oylaması bittikten sonra meydana geldiğini tahmin ettiklerini kaydeden Demirtaş, "Çünkü pazar ve pazartesi günleri planlanmış bir programımız yok. Pazar günü gündüz yapılsaydı bizim haberimiz olurdu. Pazar gecesi Türkiye'de referandumdan sonra gerçekleştirildiğini varsayıyoruz." dedi.

Demirtaş, derneğin ve üyelerinin hiç kimseyle sorunu bulunmadığını ve herkese kapılarının açık olduğunu ifade etti.

Haber Tarihi: 18 Nisan 2017 Salı 23:34

YORUM YAZ

 • Osmanlı Torunu 571Osmanlı Torunu 57111 ay önce
  Gündüzleyin zaten yapamazlar çünkü buna cüret edemezler, zira adamın derisini yüzerler, lakin Berlin schöneberg Türk kaynıyor, ben 40 yıldır orda oturuyorum, ancak bu gâvurların tarzından tamamen tiksinmeye ve iğrenmeye başladım.. YAZIKLAR OLSUN BUNLARA YALAKALIP BUNLARLA BİR OLAN VATANDAŞLARIMIZA DİYORUM..ALLAH AZZE VE CELLE BİR ÖNCE TEMELLİ DÖNEBİLMEYİ NASİP ETSİN TÜM MÜSLÜMANLARADA BANA VE AİLEMEDE.. ARTIK İSLAM DÜŞMANLARININ DEVLETİNDE İŞİMİZ KALMADI DİYE DÜŞÜNÜYORUM... EN DOĞRUSUNU ALLAH AZZE VE CELLE BİLİR...
 • ibrahim aydemiribrahim aydemir11 ay önce
  pkk li alisiz -alevi sol ateist guruplar var berlin ve almanyada ,alman devletinin koruyup kulandigi dersim li ermeni-pkk ittifak guruplar yapmistir.
 • Ismet cangozIsmet cangoz11 ay önce
  Siz Turk dernegi yazarken tabelada gorunen Osmanli Sufi merkezi yazisina gozum ilisiyor ve ne kadar palavra bir haber olmus diye dusunuyorum.
 • isüzgenisüzgen11 ay önce
  ka... pkk fetö yapmıştır mit bunların elebeşılerını temizle kiralık katil tut trafik kazsı yaptır zehirle bak putin yaptırıyor

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018