Almanya'dan PKK’ya şok… Yasaklandı!

Almanya’dan terör örgütü PKK için şok bir karar geldi. Almanya'da sık sık gösteri düzenleyen ve terör örgütü PKK'ya yakın kuruluşların çatı örgütü olan Almanya Demokratik Kürt Toplum Merkezi'ne (NAV-DEM) bundan sonra gösteri izin verilmeyeceği açıklandı.

14 Şubat 2018 Çarşamba 23:08
Almanya'dan PKK’ya şok… Yasaklandı!

Köln Emniyet Teşkilatı, NAV-DEM'in Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nı bahane ederek yarın Köln ve Leverkusen kentlerinde yapmak istediği iki gösterinin de yasaklandığını duyurdu.

Gösterilerin yasaklamasına gerekçe olarak, Almanya'da terör örgütü kabul edilen PKK'nın yasaklı sembollerinin ve terör örgütü liderinin posterlerinin taşınması ve bundan sonraki gösterilerde de taşınarak suç işleme ihtimalinin yüksek oluşu gösterildi.

NAV-DEM'in geçen cumartesi günü Köln'de yapmak istediği gösteriye de izin verilmemişti.

NAV-DEM'in 27 Ocak tarihinde Köln'de düzenlediği protesto gösterileri, terör örgütü elebaşı Öcalan'ın posterleri ile yasaklı PKK paçavralarının açılması sonucu durdurulmuş, ardından gösteri yasa dışı ilan edilerek dağıtılmıştı.

Yine NAV-DEM'in 4 Kasım 2017'de Düsseldorf'ta düzenlediği gösteri benzer gerekçeyle durdurulmuş, terör örgütü yandaşları taşkınlık çıkararak polisle çatışmıştı.

 

 

Haber Tarihi: 14 Şubat 2018 Çarşamba 23:08

YORUM YAZ

 • SerdarSerdar9 ay önce
  Adiler Brexit sonrasi Turkiye iliskilerini ingiltere ile yogunlastirinca panik oldular Sadece kendi cikarlari icin adim atan adiler
 • termin13805979termin138059799 ay önce
  o kadar çok gösteri yapıyorlarki...kimse takmıyor artık... kendi .çalıyor kendi dinliyor...
 • Mesut SarpMesut Sarp9 ay önce
  Almanyayla yeni sayfa acmak zorundayiz. Ama malum tutukluların serbesti kararları alinmadan o yeni sayfanın acılması imkansız. Fakat o sayfayı acmak gerekli, cünki Türkiyenin eski müttefiki Almanyayla ortak cıkarları ABDye göre cok daha fazla.
 • IkraIkra9 ay önce
  Bence izin verin ki parcalasinlar sizi..

Günün Karikatürü

14 Kasım 2018