Almanya'da mahalle baskısı: 'Erdoğan'ı seviyorum' demek suç sayılıyor

UETD Başkan Yardımcısı İşler, “Almanya’da psikolojik mahalle baskısı altındayız. ‘Erdoğan’ı seviyorum’ demek suç oldu. Avrupa’daki iç siyaset ‘hayır’ bekliyor. Belediye salonları para almadan ‘hayır’cılara veriliyor” dedi.

21 Mart 2017 Salı 09:25
Almanya'da mahalle baskısı: 'Erdoğan'ı seviyorum' demek suç sayılıyor

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Başkan Yardımcısı Filiz İşler, Almanya’da bir süredir artarak devam eden ve Hollanda kriziyle doruğa çıkan Türkiye karşıtlığının tabana kadar indiğini söyledi. Hollanda krizi süreci ve sonrasında yaşananları STAR’a anlatan İşler, “Ekmek aldığımız fırıncı, bindiğimiz taksici “Erdoğan’ı seviyor musunuz” diye soruyor. Baskı, ilkokullara kadar indi. Mahalle baskısı altındayız. Buradaki Türkler seçimlere kurban verildi. Türkçe kurslarının salonları iptal ediliyor, entegrasyon için verilen yardımlar kesildi. Bizden sadakat testi bekleyecekler. Bu testten sürekli geçiyoruz, ama daha da artacak. Bu şekilde, Türklerin Türkiye’yle bağını koparmaya çalışacaklar, ama yanlış strateji izliyorlar” dedi.

ERDOĞAN’I SEVGİSİ SUÇ

Almanya’daki olayların Hollanda krizinden çok daha önce başladığını vurgulayan İşler, “Şimdi tabana kadar indi. Psikolojik mahalle baskısı altındayız. “Erdoğan’ı seviyorum” demek suç oldu. Buradaki Türkler, seçimlere kurban verildi. Avrupa’daki iç siyaset ‘hayır’ bekliyor. Türk düğün salonlarına kadar baskın düzenleniyor. Mali baskı yapılıyor. Belediye salonları para almadan “hayır”cılara veriliyor. Onlara ayrılmış. “Evet” çıkarsa Almanya’daki Türkleri çok daha büyük baskılar bekliyor. Buradaki konumumuz sorunlu hale geliyor” dedi..

TÜRKÇE KURSLARA KİLİT

“Bizden sadakat testi bekleyecekler” diyen İşler, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu testten sürekli geçiyoruz, ama daha da artacak. Solcu, sağcı olması fark etmiyor, tüm Türkler “karşı” cephede görülüyor. Türkçe kurslarına kısıtlamalar başladı zaten. Kursların düzenlendiği belediye salonları iptal edildi. Camilere zaten baskı vardı, bu daha da artacak. Entegrasyona katkı için verilen yardımlar kesildi. Amaç, Türkiye’yle bağları koparmak.”

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 09:25

YORUM YAZ

 • Güney doğuluGüney doğulu1 yıl önce
  Avrupa sözde demokratız diyenler demokratik hakları engelliyorsa, dikta yapiyorsa, her;türlü baskıyı uyguluyorsa bunun adı sizce ne olabilir ?Bilin bakalım ? 1) islamifobi 2) Diktatörlük 3) Nazizim 4) Faşizm 5) Bütün Dünya bizim olacak hayelleri 6) Sömürgecilik.Bilin1 gafta tatil Avrupa'da vize alabilirseniz. Çünkü zengin ihtiyarlamış Avrupa korkusundan sinırlarıni kapalı tutuyor Dünya'ya. Ne zamana kadar ?
 • AliAli1 yıl önce
  Bu nazılerı türkiyenin geleni belirleyecek bu nazilerden gelcek gelmesin artık avurplar Türkiye arasında yol ayırmigeldi artik
 • isuzgenisuzgen1 yıl önce
  işte onun için faşist alman gavurudiyoruz birde utanmadan kızıyor Merkel
 • hülyahülya1 yıl önce
  burada konuşmalarını engellediklerinize sayın
 • Cafer Cafer 1 yıl önce
  Türkiye düşmanlarıyla saf tutanlara karşı karasızlar olayı şimdi anladınızmı.
 • Boran Boran 1 yıl önce
  Almanya ne yapacagını sasırdı batması yakındır.insaallah
 • Mustafa musMustafa mus1 yıl önce
  Dert etmeyin Almanya daki türk vatanseverlerin yüzde 90 nı alman vatandaşı askere gitmemek içinVatanDin palavra. Kimse de geri dönmüyor memleketineneden acaba
 • behnantanerbehnantaner1 yıl önce
  biz burada çok demokratmışız gibi bir de adamlara laf ediyoruz
 • ademadem1 yıl önce
  aynı fasızanlıgı maalesef bız ıstanbulda yasıyoruz. erdoğanı sevmek zorundasısınız baskısı altında mılyonlar ezılıyor Türkıye de.
 • MertMert1 yıl önce
  Ben ingitlere'de yasiyorum. gecen yaz nisanlimla Turkiye'den donerken ucaktan iner inmez tup gecitten gectikten sonra bizi ingiliz sivil polis durdurdu. Sorular falan nerden geliyorsunuz? Ondan sonra dedi Erdogan hakkinda ne dusunuyorsun falan. Yani dogrudur bunlar boyle fisleme yapmaya basladi artik.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018