Almanya’da beklenmedik istifa!

Almanya'da Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Martin Schulz görevinden istifa ettiğini açıkladı.

13 Şubat 2018 Salı 21:57
Almanya’da beklenmedik istifa!

SPD Genel Başkanı Martin Schulz, Berlin’de SPD Genel Merkezi’nde yaptığı açıklamada, SPD'nin  kişisel ve içerik olarak bir değişime ihtiyaç duyduğunu belirtti.

"Bugünden itibaren SPD genel başkanlık görevinden istifa ettiğim  konusunda partimi bilgilendirdim." diyen Schulz, yeni hükümette kabineye  girmekten vazgeçerek parti içindeki tartışmalara son vermeye katkı sağlamak  istediğini söyledi.

 SPD Yürütme Kurulu’nda genel başkan adayı olarak partinin Federal  Meclis Grubu Başkanı  Andrea Nahles’i önerdiğini ve kurulda bu önerinin oy  birliğiyle kabul edildiğini ifade eden Schulz, genel başkanlık seçiminin 22  Nisan’da Wiesbaden kentinde düzenlenecek olağanüstü kurultayda yapılacağını  kaydetti.

Schulz, SPD genel başkanı olarak son kez konuştuğunu ifade ederek,  görevinden kızgın veya kırgın bir şekilde ayrılmadığını kaydetti.

 Schulz, SPD'nin Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partileri ile geçen hafta  hükümeti kurma konusunda anlaştıktan sonra yeni hükümette dışişleri bakanı olmak  istemiş ancak parti içinde tepkilere sebep olmuştu. Bunun üzerine Schulz, yeni  hükümette bakan olarak yer almayacağını ve partideki görevlerinden ayrılacağını  belirtmişti.

Haber Tarihi: 13 Şubat 2018 Salı 21:57

YORUM YAZ

 • memetmemet9 ay önce
  köpek gittti sonunda
 • NezirNezir9 ay önce
  Kendisi aslında yahudi kökenli olup, yeryüzünün en islam ve Türk düşmanları arasına girer.
 • zehrazehra9 ay önce
  Çüüüüüüs:o))) Nasil horozlaniyordun secim öncesi. Türkiye'ye düsmanlik besleyerek harcadigin vakti, ülkenin sorunlarini cözmeye; fikir, proje üretmeye harcasaydin, bu gün kendin harcanmazdin, gafil! Merkel'in de olacagi bu. Türk'e düsmanlik besleyenin kani kurusun!
 • cemaleddincemaleddin9 ay önce
  Eeeh masum Müslüman Türklerin üzerinden prim yapmak kac`a mal oldugunu hem sarhosh Schulz Hemde FFK da Ciplak dolashan ve anneleri zannettikleri bayan Merkel anlamishtir.
 • OğuzsoyluOğuzsoylu9 ay önce
  Noldu len PKK'nın abisi hani Dışişleri Bakanı oluyordun demekki üst akıl Türkiye ile Almanya'nın arasının duzelmesinden yana.
 • Fatih BayüstFatih Bayüst9 ay önce
  Bunlar böyle davranarak (Hükümet hala kurulamadı) Nazi Faşistlerine meydanı bırakıyorlar. Sonuçda orada 3,5 Milyon Vatandaşımız var. Onları düşünüyorum.
 • HamidoHamido9 ay önce
  Sosyal demokrat geçinen çarkcı k.k.a derosu.
 • abdoabdo9 ay önce
  çok iyi olmuş. herhalde almanya uykusundan uyanıyor.
 • SayarSayar9 ay önce
  Bu dürzü katıksız Türk düşmanıydı darısı içerdeki dürzülere

Günün Karikatürü

16 Kasım 2018