Almanya Türkiye'yi Avrupa Birliği ile tehdit etti

Alman Federal Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Röttgen, başkanlık sisteminin referandumda kabul edilmesi durumunda dağılma aşamasına gelen Avrupa Birliği ile Türkiye ilişkilerini kesme tehdidinde bulundu.

21 Mart 2017 Salı 08:22
Almanya Türkiye'yi Avrupa Birliği ile tehdit etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Alman hükümetinin faşist uygulamalarına yönelttiği “Nazi” suçlamasıyla başlayan gerilim, başta Almanya olmak üzere Avrupa'nın maskeli siyasetini sıyırdı. Alman Federal Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı ve Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) milletvekili Norbert Röttgen, gerçek hedeflerinin Türkiye'deki anayasa referandumu olduğunu itiraf etti. Röttgen önceki akşam ARD televizyonunda yaptığı açıklamada, Türkiye'nin başkanlık sistemine geçmesi durumunda AB ile üyelik müzakerelerinin sona ereceği uyarısında bulundu.

'İLİŞKİLERİ KESERİZ' TEHDİDİ

Türkiye vatandaşlarının referandumda Avrupa Birliği ile ilişkileri de oylamış olacağını savunan Röttgen, seçmenleri AB-Türkiye ilişkilerini kesmekle tehdit etti.

AB ÜYELİĞİ GERÇEKDIŞI

Alman Der Spiegel dergisine konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel de Türkiye'de güçlü bir hükümete açıkça karşı çıkarak Türkiye'nin bundan sonra Avrupa Birliği üyesi olmasını 'gerçek dışı' olarak tanımladı.“Türkiye, AB üyeliğine hiçbir zaman olmadığı kadar uzak” diyen Gabriel, Angela Merkel'in önerdiği “imtiyazlı ortaklık” fikrine dahi sıcak bakmadığını ifade etti.

SEÇİM GÜVENLİĞİ HEDEFTE

Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu Başkanı Ska Keller de referandumda seçim güvenliğini tehdit eden açıklamalarda bulundu. Keller, tartışmaları göstermelik bulduğunu ve yüzde 50'nin üzerinde olduğunu iddia ettiği hayır oylarını yükseltmek için Türkiye'deki muhalefetin desteklenmesini istedi.

ŞU TERBİYESİZE BAK!

Alman Sosyal Demokrat Partisi'nin Başbakan adayı Martin Schulz yine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik çirkin açıklamalarda bulundu. Türkiye ve Erdoğan karşıtı açıklamalarıyla öne çıkmaya çalışan Schulz, ARD televizyonuna yaptığı açıklamada “Dost bir ülkenin cumhurbaşkanının bu ülkenin başbakanını bu şekilde aşağılaması küstahlıktır” dedi. Schulz, “NATO üyesi ve AB üye adayı bir ülkenin devlet başkanının uluslararası diplomasi kurallarını çiğneyemeyeceğinin Erdoğan'a anlatılması gerektiğini” sözlerine ekledi. Bu arada, Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz Kasım'da “İdam gelirse Türkiye ile ilişkiler biter. Ekonomik yaptırımlar uygulayabiliriz” diyen Schulz için “Şu terbiyesize bak ya. “Yaptırım uygularız” diyor. Senin her tarafın yaptırım olsa ne yazar. Geç kalıyorsun, geç” ifadesini kullanmıştı.

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 08:22

YORUM YAZ

 • SezaSeza1 yıl önce
  Avrupayı alın başınıza çalın hasta adam avrupa
 • Dermanbey Dermanbey 1 yıl önce
  Puhahaaa salak,, Reis emretsin batıralım bunları,görsünler Konyayı :-))
 • kaptankaptan1 yıl önce
  avrupa acikca evet cikarsa ab ye giris son bulur diye tehdit ediyor medyasi bunu yayinliyor ama bizde tek bir medya miz AB askerlerini ülkeden cikartalim diye BASLIK ATILAMIYOR bu nasil bir milli durus yada vatanseverlik anlasilir gibi degil
 • MuratMurat1 yıl önce
  Yahu sanki aldilar avrupa birliginede atmakla tehdit ediyolar avrupa birligi almanyanin olsun zaten bu gidizle sadece almanya kalacak avrupa birliginde
 • hakanhakan1 yıl önce
  Haclı birliğiniz sizin olsun.yahudi kılıklı merkel.....bizansın itleri .it ürür kervan yürür.hepiniz gebereceksiniz kafirler
 • JurnalJurnal1 yıl önce
  ÖLÜYORDUK GİRELİM DİYE; ..KLU BİRLİĞİNİZE..DOMUZ SÜRÜLERİ..
 • AlexAlex1 yıl önce
  Parbar avrupalı şeref yoksunları kendinizi bir .. zannediyorsunuz . Şimdiye kadar müslümanların parasıyla adam oldunuz şimdi müslümanların parasına erişmeniz zorlaştı çığlık sesleri yükselmeye başladı doğru yoldayız
 • Betül Betül 1 yıl önce
  Asıl küstah siz almanlar'sınız nazisiniz pis ırkçılar tehditleriniz den korkmuyoruz
 • Anlayana sivrisinek...Anlayana sivrisinek...1 yıl önce
  Yahu ne anlamaz adamlarsınız. Tehdit değil. AB ülkelerinin ilkelerinde idamın yasak olduğu yer alıyor. Camiye ayakkabıyla giremezsin denek ne kadat tehdit ise bu da o kadar tehdit!!!
 • Fatih Fatih 1 yıl önce
  Merak etmeyin yakinda Islam birligini kurup abrupayi da musluman olarak bagrimiza basicaz.Bu zavallilar bilmiyor.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü