Almanya Mehdi Eker'e engel olamadı! Ev ev dolaştı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Almanya'nın katılacağı etkinliklere yasak getirilmesi sonrası Braunschweig ve Salzgitter kentlerinde ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

19 Mart 2017 Pazar 08:42
Almanya Mehdi Eker'e engel olamadı! Ev ev dolaştı

Aşağı Saksonya'da siyasi faaliyet yapması yasaklanan AK Parti Geneş Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Hannvor’den Brauchschweig kentine geçerek  burada iş adamı Mustafa Öz ve Mardinli  El-Zein ailesine misafir oldu.Ev ziyaretlerinin ardından İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatı’nın  (IGMG) Braunschweig şubesini ziyaret eden Eker, burada eğitim gören çocuklarla  sohbet etti.

Eker, Braunschweigh ziyaretininin ardından gittiği Salzgitter kentinde  Sülün ailesinin evine konuk oldu.Mehdi Eker, Salzgitter Belediyesi tarafından iptal edilen etkinliğin  düzenleneceği "Ümit Palace" adlı salonun sahibi Erkan Akın'dan da bilgi aldı.

AK Parti Genel başkanı Mehdi Eker burada yaptığı açıklamada, Türkiye  Dışişleri Bakanlığının Alman tarafına kendisinin Hannover kentinde konuşma  yapacağını bildirildiğini ve bunun dün kedisine tebliğ edilen yazıda da yer  aldığını anımsatarak, "Dolaysıyla Hannover bölgesinde benim 15 gün öncesinden  buraya geleceğime dair Dışişleri Bakanlığı Alman makamlarını bilgilendiriyor.  Kendileri itiraf ediyor. İşte beraberiz. Bizim buluşmamızı, görüşmemizi,  birebirimize duyduğumuz muhabbeti kimsenin engellemeye Allah’ın izniyle gücü  yetmez. Yani görüşme, buluşma, anlaşma illa resmi salonlarda olacak diye bir şey  yok. İşte bakın buradayız, hep beraberiz." dedi.

İBRET VERİCİ

Bugünkü ziyareti kapsamında, bir hemşehrisinin evinde kalabalık  vatandaş grubuyla buluştuğuna da işaret eden Eker,  sözlerine şöyle devam etti:

"Bunlar bize gerçekten mani olmaz. Fakat onların da hukuk anlayışını,  demokrasi anlayışını ve aslında demokratik değerlere ne denli bağlı olduklarını  göstermesi açısından da ibret verici. Avrupa’nın değerleri sadece kendileri  içindir. Avrupa Birliği’nin üzerine bina edildiği demokrasi, ifade hürriyeti,  düşünce özgürlüğü, hukukun üstünlüğü, çoğulculuk, bu değerlerin hiçbirisini  maalesef burada uygulamada biz görmüyoruz."

Sudan bahanelerle programların yapılmasına izin verilmediğini  vurgulayan Eker, "Wolfenbüttel camisine gideceğiz. 'Caminin otoparkı yeterli  değil, buraya etraftaki diğer toplantılar iptal edildi, dolayısıyla vatandaşlar  da buraya gelecekler. Buranın da otoparkı yeterli değil. Bu camiye gelemez'  diyor. 'Eğer camiye gelirse biz camiyi ibadete kapatacağız.' Bunu söylüyor  resmen." şeklinde konuştu.

Caminin ibate kapatılmasının suç olduğunun ifade edildiğini belirten  Eker, "Eğer gelirse  size 20 bin avro para cezası keseceğiz diyor. Yani bunu açık  bir şekilde söylüyor. Yazılı olarak iletiliyor. Size de diyor ki 15 gün  öncesinden izin alınması lazım. Herkese sudan bahaneyle bunu söylüyorlar."  ifadelerini kullandı.

Katılacağı etkinliklere getirilen yasaklardan dolayı Aşağı Saksonya  programını erkenden tamamlayan Eker, Berlin'e geçerek buradaki vatandaşlarla  buluşacak.

Haber Tarihi: 19 Mart 2017 Pazar 08:42

YORUM YAZ

 • E.ozdemir.E.ozdemir.1 yıl önce
  İpe sapa gelmez islerle ugrasiyoruz. Kapıkapı dolasacak kadar o seviyelere düştükmü?Madem bakanlarımızı iceri almıyorlar sizde aynısını uygulayın olsun bitsin.Simdi bu kahramanlıkmıyoksa aptallıkmı.Iyice raydan çıktık. Türklük bu kadar ucuzmu??
 • Almanyadan AliAlmanyadan Ali1 yıl önce
  Bu kadar ...birisini görmedim. Sadece 1-2 camii gezmekle olmaz bu işler. Binlerce vatandaş var Hannover ve Braunschweig civarinda, 10larca turk derneği var. Neden her kesim ile gorusmuyor???Neden camiide siyaset yapılıyor?.    HAYIR
 • AliAli1 yıl önce
  Asil Almanlar mani olmuyor bize bizden görünen o fetocular ve pkklar bunlar beraber çalışıyorlar bu iki gurub hayinler varya
 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  onun gezdiği 10 eve .
 • MUSTAFA AÇARMUSTAFA AÇAR1 yıl önce
  ALLAH(cc) sizlerden RAZI olun ve korusun,durmak yok yola devam
 • gertgert1 yıl önce
  tabikki dilencilekten baska birsey yapamasin seni kim adam yerine sayiyorki ki kalmis basindaki Zati kimse adam yerine sokmuyor.
 • Cemil nadir özgünCemil nadir özgün1 yıl önce
  pkk sokaklarda TOPLANTILAR, KUTLAMA, HALAYLARLA MÜSLİM SALÎHİ SEN ev ev dolaşmakla övünüyorsun.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018