Almanya ağzındaki baklayı çıkardı!

CDU'lu politikacı Röttgen "Başkanlık sistemine geçilirse, AB ilişkileri kesilir" dedi.

20 Mart 2017 Pazartesi 13:24
Almanya ağzındaki baklayı çıkardı!

Alman Federal Meclisi Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen de dün akşam ARD'de katıldığı bir televizyon programında Türkiye'nin başkanlık sistemine geçmesi durumunda AB ile üyelik müzakerelerinin sona ereceği uyarısında bulundu.

Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) milletvekili Röttgen, Türklerin referandum öncesi planlanan Anayasa reformunun şimdiki Cumhurbaşkanı'nın çıkarına olduğunu ve aynı zamanda Türkiye'nin AB ile ilişkilerinin de oylandığını bilmesi gerektiğini söyledi. Röttgen, Türkiye'yi liberal demokrasiden uzaklaştıracak olan değişikliklerin AB ile uyumlu olmadığını da ifade etti.

Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu Başkanı Ska Keller de "tartışmaları göstermelik bulduğunu ve hayır oylarının yüzde 50'nin üzerinde olduğu Türkiye'deki muhalefetin desteklenmesi gerektiğini" belirtti. Keller, Erdoğan'a karşı en etkili cevabın gümrük birliğinin genişletilmemesi, Türkiye'ye silah satışının durdurulması ve ekonomik yardımlara son verilmesi olacağını sözlerine ekledi.

Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 13:24

YORUM YAZ

 • HasanHasan1 yıl önce
  Tabi canım tuvalete pislerkende almanyadan destur alacağız ya suratlarına nasıl pisleyelim diye!!! İyi pislersek ab ye alsınlar diye....:))))
 • SerdatSerdat1 yıl önce
  Kararsızdım, bu gavurların hayır ı istemesi beni EVET te kararlaştırdı.
 • ŞanlıurfaŞanlıurfa1 yıl önce
  Millet ilişiği çoktan kesti. Kimse sizinle ilişkiye girmeyecek. Bunu anlamanız gerekir
 • Dursun yilmazDursun yilmaz1 yıl önce
  Ey Avrupa bakın dalganiza dünya 5den çok buyukkkk
 • utkuutku1 yıl önce
  ne yaparsanız yapın, EVET EVET EVET....çok ta meraklı idik sizin köhnemiş AB nize, evet çıktktan sonra zaten biz hakoylaması ile AB müzakerelerini sonlandırma oylaması yapacağız....
 • ArifArif1 yıl önce
  Sizin yedi ceddinizi mezara gömdük yinede gömeceğiz.Bizim Adalet inancımızda zâlime yer yok olmayacakda.Çarkınıza müsaade etmeyecik evvel Allah.
 • AbdullahAbdullah1 yıl önce
  Bizim zaten Avrupayla ilişkimiz yok ki. Ben bir kere bile Avrupaya gitmedim. Bundan sonra da gitmesem nolucak? Tüm ticari ilişkiler kesilsin bence. Turist yasağı da konsun. Avrupadan turist istemiyoruz arkadaşım.
 • BaybarsBaybars1 yıl önce
  Ah su blöf yapmayi birakipta gercekten dediklerinizi yapsaniz ne iyi olur bizim icin enazindan kendi sulahimizi yapar kendi göbegimizi kendimiz keseriz
 • HasanHasan1 yıl önce
  Lütfen, herkes kendi işine baksın ve hiç kimse iç işlermize karışmasın..!
 • AhmetAhmet1 yıl önce
  Türkiye'de başkanlık olsa da olmasa da Avrupa İnsan içinde değil cilalamayın boş haberleri
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018