Alman savunma deviyle anlaşıldı! Türk tankları...

Alman savunma şirketi Rheinmetall ile Türkiye arasında tank modernizasyonunun sağlanması için anlaşma sağlandığı iddia edildi.

13 Şubat 2018 Salı 10:03
Alman savunma deviyle anlaşıldı! Türk tankları...

Alman basının iddiasına göre, BMC firmasından Türk yetkililer 9 Ocak'ta Düsseldorf'a giderek tank modernizasyonu konusunda Rheinmetall ile anlaşmaya vardı.

Bayerischer Rundfunk, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel arasında gerçekleşen görüşme 4 gün sonra iki firmanın bir araya geldiğini yazdı.

Habere göre, iki firma arasındaki anlaşma, Alman Leopard 2 tankının savunma sistemlerini güçlendirmek üzerine.

Alman hükümeti daha önce Türkiye ile Almanya arasındaki söz konusu anlaşmayı yeni hükümet kurulana kadar askıya aldığını açıklamıştı. Almanya'da uzun süren koalisyon görüşmeleri sonrasında Almanya Başkanı Angela Merkel'in Hıristiyan Demokratlar Partisi (CDU) ve Almanya Sosyal Demokratlar Partisi (SPD) arasında anlaşmaya varılmıştı.

Haber Tarihi: 13 Şubat 2018 Salı 10:03

YORUM YAZ

 • ZAFERZAFER5 gün önce
  KENDİ TANK MOTORUMUZU %100 YERLİ PATENTLE URETELİM...MESELE MOTOR URETMEK DEGİL PATENTIN SIZE AIT OLMASI YOKSA TURKIYE BİRÇOK ÇEŞİT MOTOR URETILIYOR
 • ÖzkanÖzkan6 gün önce
  ...tanklarini!!!
 • Yunus16Yunus166 gün önce
  DEVLETLER KARŞILIKLI ÇIKAR İLİŞKİLERİ İLE YÖNETİLİR. ALTAY TANKININ MOTORUNU ALALIM, GEREKİRSE BÜYÜK PARA VERİP MOTOR TEKNOLOJİSİNİ KÖKÜNDEN ALALIM.
 • ahmet ahmet 6 gün önce
  bırakın almanla anlaşmayıda altayı bir an evvel üretin

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 18.02.2018