Alman medyasından gurbetçilere hakaret

Türkiye’de yapılan referandumda ‘evet’ çıkmasına tahammül edemeyen Avrupa basınının hazımsızlığı sürüyor. Alman medyası, referandumdan ‘evet’ çıkmasının ardından Almanya’da yaşayan Türklere ağır ifadelerle hakaret etmeye başladı.

19 Nisan 2017 Çarşamba 06:49
Alman medyasından gurbetçilere hakaret

Almanya’daki Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan karşıtı ana akım medya, referandumdan sonraki yayınlarında gurbetçi vatandaşlarımızı hedef alan yayınlara başladı. Alman medyasının önde gelen etkin gazetelerinden ve Türkiye karşıtı yaptığı algı haberleriyle tepki çeken Bild, internet sitesinde de sürdürdüğü tepkili değerlendirmelerinde bu ülkede yaşayan ve Erdoğan’ın zaferine destek veren Türk seçmenleri “despot yanlılığı” ile suçladı. Türk seçmenlerin Almanya’daki demokrasinin nimetlerinden yararlandığını, ama Türkiye’de rahatça “bir despot için oy kullandığını” öne süren gazete, manşetten “Alman Türkler Erdoğan’ın zaferine yardımcı oldu” diye yazdı.

‘EVET’ DİYENLERE HAKARET EDİLDİ

Paskalya tatili sebebiyle dün ilk defa yeniden yayınlanan bütün Alman gazetelerinin manşetlerinde, Türkiye’deki referandum yer aldı. Medyada, özellikle Almanya’da yaşayan Türkiye kökenli toplumun “Erdoğan destekçiliği” ağır suçlamalara konu oldu.  Seçmen eğilimlerinin, Türkiye’dekinden çok daha sağda ve Erdoğan yanlısı bir görüntü verdiğini hatırlatan medyadaki ana eğilime göre, bu gelişme Almanya’daki toplumsal barışı tehlikeye düşürüyor. Almanya’daki Türkler özellikle de AfD (Almanya için Alternatif) gibi son anketlerde yine üçüncü parti konumumuna

 


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 19 Nisan 2017 Çarşamba 06:49

YORUM YAZ

 • belabela1 yıl önce
  bosverin almanlari bunlar bize nazi derler ama kendileri nazileri destekler.Almanlar istiyorlarki onlarin emrinde olalim hic karsi cikmayalim o eskidendi artik türk milleti ayaklandi güclüyüz reisimiz sayesinde.
 • İNŞAALLAHİNŞAALLAH1 yıl önce
  Almanya'da Neonazi davalarında konuşmak isteyenler ve tanıklar bir şekilde ortadan kayboldu ve öldürüldü. Faşo Almanya devleti Türkleri yakarak katleden bu katilleri koruyor. ALLAH'ın gazabı azılı zalimler üzerine olsun İNŞAALLAH.
 • sami sasami sa1 yıl önce
  iste bunlar CHP vakiflarini niye besliyorlar niye gizli gizli görüsüyorlar belli ama biz ilk önce icimizdeki vatan hailerini temizleyelim kilicdar bryin ögretmeni Merkel hanim
 • HisarliHisarli1 yıl önce
  Avrupa, kendi kazdigi kuyuya düsmüstür.Avrupaya gelen Teröristlere bütün kapilarini ac.Türkiyeden gelen secilmis vekillere yasak getir.Insanlarin üzerine köpeklerini sal.iste sonuc.Ne bekliyorlar.Türkiye ezik degil REIS var artik.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü