Altınbaş Üniversitesi

Algı operasyonuna erken başladılar! İşte Erdoğan'ın karşısına belirledikleri o isim

Geçti o günler. Batı medyası 2019'da ülkemizde yapılacak başkanlık seçimleri için algı operasyonuna başlayıp, şimdiden isim dayatmaya küstahlığına kalkışıyorlar. Ancak Batı medyasının bugüne kadar çıkardığı isimlerin hiçbiri seçim kazanamadı.

18 Temmuz 2017 Salı 07:07
Algı operasyonuna erken başladılar! İşte Erdoğan'ın karşısına belirledikleri o isim

Ülkemizi hala eski Türkiye zannediyorlar. Daha önce de nice isimler dayatmaya kalkıştılar. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 'Erdoğan'ın karşısındaki en güçlü aday' dedikleri Selahattin Demirtaş ve Ekmeleddin İhsanoğlu'na müthiş destek' manşetleri unutulmadı. İngiltere'nin ünlü dergilerinden The Time yine aynı misyonla yayınlar yapmaya başladı.

Emine Ülker Tarhan'lar, Şafak Paveyler ve diğerleri... Neredeyse son 10 yılda 15 adayı, Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına çıkardıkları adayların hiçbiri kazanamadı.

Ekmeleddin İhsanoğlu ve Abdullatif Şener de bu isimlerdendi ancak hepsi Erdoğan'ın karşısında seçim kaybetti. Şimdi ise Batı medyasında yer alan isim Meral Akşener.

MHP'den ihraç edildikten sonra kendisine yakın isimlerle birlikte yeni bir parti kuracağını açıklayan Meral Akşener, İngiliz basınında 'Demir Kadın' olarak anıldı. Time dergisi, Akşener'in 'Erdoğan'a meydan okumaya hazırlandığını' yazarak, Türkiye Cumhurbaşkanı'nın yeni rakibi olduğuna işaret etti.

Time dergisi 'Dişi kurt, She - wolf' manşetleri attığı Meral Akşener üzerine yayınladığı analizde, 2019 seçimleri için Akşener'in Recep Tayyip Erdoğan'ın en güçlü rakibi olduğu vurgulandı. Dergi,deki yazıda Akşener’den “demir lady” diye bahsedilirken, Erdoğan’ın önümüzdeki seçimlerde en güçlü rakibi olacağı belirtildi.

"Şimdi, Akşener’in adı 2019’da yapılması beklenen başkanlık seçimlerinde Erdoğan’a karşı olası bir rakip olarak söyleniyor. Asistanlar Time’a Akşener’in yeni bir siyasi parti duyurmayı planladığını açıkladı. Mayıs ayında İstanbul’daki evinde Time’a konuşurken, Erdoğan’dan bahsederken yüzü parladı. 'Ben onun rahatını bozdum' dedi, 'Çünkü o benim gerçek bir rakip olduğumu biliyor.' 

"Daha sonra Akşener, onu 'kazığa oturtmakla' tehdit eden silahlı kuvvetlerin karışan ve tersleyen generali Çetin Saner’e karşı cephe aldı.1960’dan beri seçilmiş dört hükümeti kenara iten Türk ordusuna karşı bağımsızlığını kanıtladı. Saner aleyhinde dava açmayı reddetti. 'O intikamcı değil.

Haber Tarihi: 18 Temmuz 2017 Salı 07:07
  • bayram balkaşbayram balkaş4 gün önce
    millet artık uyandı...batı destekli iç medya ve liderleri asla ve katha milletten oy alamaz...türk devletinin milli egemenliğini emperyalist güçlere kiralayan yerli maskeci siyasetçileri bu millet istemiyor,oy vermiyor....