Yeni Akit DÜNYA Sayfası

Dünya sayfamızı facebook'tan takip edin.

İMSAK 03:36 GÜNEŞ 05:30 ÖĞLE 13:08
İKİNDİ 17:04 AKŞAM 20:33 YATSI 22:18
İstanbul Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı.

Alçaklar NATO'yu Türkiye'ye müdahale etmeye çağırdı!

New York Times ve CNN, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı referandum kutlaması için aramasını hazmedemeyerek, NATO'nun Türkiye'ye müdahale etmesi gerektiğini yazdı.

Alçaklar NATO'yu Türkiye'ye müdahale etmeye çağırdı!
Eklenme: 19 Nisan 2017, 11:31

ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times (NYT), anayasa değişiklikleriyle ilgili Pazar günkü referandum hakkında "Türkiye'de demokrasi kaybetti" başlıklı bir başyazı yayımladı. 

NATO'yu Türkiye'ye müdahale etmeye çağıran gazete,  Trump'ın Erdoğan'ı aramasını da "şok edici derecede yanlış bir karşılık" olarak yorumladı.

İşte o yazıdaki skandal ifadeler:

"Bu referandum, Erdoğan'ın uzun bir zamandır Türkiye'nin parlamenter sistemini güçlü bir başkanlıkla değiştirme çabasının da başarıya ulaştığı anlamına geliyor. Her ne kadar Türkiye, NATO'nun hayati bir üyesi olsa da demokratik değerler üzerine inşa edilen bu ittifak içerisinde giderek ayrışan bir üyeye dönüşüyor.

Erdoğan, Avrupa ve Amerika ile çatışmaya girdi, Batı karşıtı düşmanlıkları ateşledi ve Rusya ile flört etmeye başladı.

NATO ÜLKELERİ "TÜRKİYE'DEKİ DEMOKRASİ SAVUNUCULARINA" CESARET VERMELİ 

NATO ülkeleri, Erdoğan'ın otokratik eğilimlerini kontrol altına almak için ellerinden gelen her şeyi yaparken, Türkiye'de demokrasi savunucularına da cesaret vermelidir.

TRUMP'IN ARAMASI ŞOK EDİCİ

Beyaz Saray, Başkan Trump'ın Pazartesi günü Erdoğan'ı telefonla kutladığını açıkladı. Bu, şok edici derecede yanlış bir karşılık oldu.

SOKAK İMASI!

Nihayetinde, Türkiye'de demokrasi yeniden canlanacak olursa bu, Erdoğan'ın dayattığı otoriter sistemi kabullenmek istemeyen milyonlarca Türk'ün sayesinde olacak. Haklarını ve özgürlüklerini geri almanın bir yolunu bulacaklar."

CNN GÖLGE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞTI

Trump'ın daha önce "Siz yalan habersiniz" diyerek tepki gösterdiği CNN de, iki lider arasındaki telefon görüşmesini hazmedemedi ve yine iş başına geçti.

CNN, Trump-Erdoğan görüşmesiyle ilgili karalama kampanyası yaparak, "Görüşmede referandumdan ziyade, bölgesel konular ve NATO konuşuldu" iddiasına yer verdi. 

 
Haber Tarihi: 19 Nisan 2017, 11:31
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

DENİZ GEZMİŞ

HAYDİ YOLDAŞLAR SİZİ BEKLİYOR.GELİN BAKALIM. CHİ GUEVERA VİVİR

Cevapla

VEYSEL

Sadece koltugunu kaybetmemek icin bu yollara başvuran kılıcdarogluna nalet olsun onun yandaşlarina ve destekçilerinede bu ülke müslümanın diriliş günüdür başaramayacaksıniz sn cumhurbaşkanima burdan bir sızüm var LE TAHZEN İNNALLAHE MEANA ALLAH BİZİMLE BERABERDİR

Cevapla

4/B

Gelmeden önce tarih kitaplarına ve dedelerize sorun bizi, belki akliniz basina gelir. Gelmezse de biz hatırlatırız

Cevapla

EKOLL

NATO hangi hak ve yetki ile Türkiye ye müdahale edecekmis. Birincisi biz o örgütün üyesiyiz. Ikincisi burası dingonun ahiri mı. 1915 te yapmaya çalıştılar. Bu kez abartisiz geçmişini de gomeriz.

Cevapla

Mesut

Kâfirler münafıklar topunuz gelse ne yazar. Bütün kâfirler içimizdeki de dahil herkes oyun içinde. Amma alemlerin Rabbi Yüce Allah c.c. bu oyunları bozacaktır. ALLAH YAR VE YARDIMCIMİZ OLSUN.

Cevapla

Eyman

Mülteci çıksa o da chp ve zihniyetinden çıkar. Fatih'in ve Selahaddin Eyyubi'nin torunları haçlılara haddini bildirecektir

Cevapla

Hisarli

Reis,sizi bu kadar cok mu korkuttu ? sizler simdi uyuyamassiniz da.

Cevapla

Dursun yilmaz

Burası sürüye yada ırak değil hayirdit

Cevapla

alattin kılıç gurun

nasıl müslüman nasıl islam anlayışı beş vakit namaza durup allaha fatihayla söz verecek azıcık sapanlarin yoluna deyil dostdogru giden lerin yoluna ilet yarab diyecek namazdan çıkınca düşmanların şeytanların safında duracak böyle bir islam yok ALLAHİN DİNİ DOS DOĞRU GERİSİ YALAN

Cevapla

ferhat Özturan

24 milyon insan Recep beyi başkan olarak görmek istememektedir. Oy farkı 1 milyon kusurdur.Anayasa Toplumsal mutabakattır ve bu mutabakat sağlanamamıştır.Üstelik bu ustunluk çalıntı oylar ile sağlanmıştır ve secim şaibeldiir. Dünyada İnsanlar herhangi bir totaliter rejim ile yönetilmek istememektedir Türk Milletinin yarısı bu yönde oy kullanmıştır. Tek kanat ile hangi KUŞ UÇAR ? Türkiye dibe çakılmaktadır ve bunun sorumlusu AKP hükümetidir.

Cevapla

Oguzhan

Osman diyen adi. Osman gercek ismin se cabuk degistir ismini. Hans veya klaus a degistir.

Cevapla

İbrahim

Osman sığırı gerici sen ve senin gibilere denir.millete hakaret edeceğine sen bu ülkeyi terket.tohumunu kim atmışsa onların yanına git yunan tohumu yaratık...

Cevapla

vatandas

Yorumlarda hala paçavra cnn ve diğer pacavralari savunan basiretsizler var siz gidin kendi ülkenizi savunun senin haddine mi bize laf söylemek alcak faşist ab biz bağımsız bir ülkeyiz kimsenin haddine değil basitlesmeyin

Cevapla

Ali ÜN

Vatanını satan soysuzların her şeyi satılıktır. Kudurun uluyun ısırın ama bilin ki sahibiniz biziz. Biz ne dersek o olacak. Allah cc. Bizimle. Siz kimsiniz sapık maneviyatsızlar.

Cevapla

Bilal

Çakkallar ,herzaman birlikte sadirir yalniz bir halt edemezler,birinici dunya savasinda da ayni tablo bundan sonrasi allah kerim.

Cevapla

osmanoğlu2023

unutma nyt! 53 kore savaşında abd nin ..Türk askeri kurtardı kötü halde bataklıkta saplanmıştılar... abd bunları bildiği halde sesini fazla çıkartmıyor..!

Cevapla

Kuyu Suyu

Gerici olmamız işe yaradı..önden gidenlerin YANLIŞ YOLDA OLDUĞUNU GÖRDK.....

Cevapla

mslmn

Demokrasi dediğin sandık iradesi değilmi yoksa bilmediğimiz bir tarifi dahamı var sonucu jakoben aristokrat kesimin istediği gibi olmazsa başka yollara sapma hakkı olan bir demokrasi dahamı var .Ha anlaşıldı siz sisi demokrasisi sizin uşağınz olacak demokrasi istiyorsunuz daha açığı size ülkesini sömürtecek demokrasi arıyorsunuz demokrasi sizin için helvadan PUT yani icabında yiyebileceğiniz put istemez kalsın cici demokrasiniz bize şeriat ı garra din i mübin i islam yeter Bize ALLAAH cc. yeter..

Cevapla

nat

Ulan nato zaten türkiye....:)))))

Cevapla

muhabir

Kainattaki bütün islâm düşmanlarına lânetler olsun

Cevapla

abdo

başka birde chpkk ya natoyla beraber domalalımmı

Cevapla

demir

onlar der niye çünkü onlar bizim düşmanımız siz onlara bunu dedirten içimizdeki hainlere bakın alçak haysiyeti benliği beş para etmeyen bir kesim var zorunuza mı gidiyor boru yaptırınnn

Cevapla

hercai

Icislerimize karisma cesaretini de gosteriyor bu kepaza gazeteler! Bunlara gercek Demokrasinin Turkiye'de oldugunu gostermek gerek artik saniyorum!

Cevapla

Serdar

Şunu görüpte hala hayır diyen varsa yazık evet diyenler memleketi bölüyor elin gavuru memleketi koruyor

Cevapla

Mehmet

Osmn bu millete zorla bir şeyleri empoze edemezsin geçmişte bunu silahla korku politikalarıyla yaptılar ve rejimi 1923 değiştirdiler eminim kurtuluş savaşına katılan bu necip millet hilafet ve şeriatın kalkması için değil bizzat kalkmaması icin mücadele etmiştir bizim rejimle bı derdimiz yok ama kendini ülkenin efendisi sanan yavsak CHP zihniyeti ve onun avaneleri dinle dindar kesimle bı sorunları olduğu kesin rabbim fırsat vermesin

Cevapla

ccumalı

Gezi zekalılar. Türkiye ye müdahale edecek ne var ki. Kaş tane AB üyesi ülkelerde seçim oldu. Niye oralara müdahale etmiyorsunuz da Türkiye ye müdahale diyorsunuz. O eski Türkiye yok artık. Bunu boş kafanıza iyi sokun.

Cevapla

Yılmaz

Bizi ırak yada Suriyemi sandiniz.müdahale edeceksiniz.gücünüz yetiyorsa gelin müdahale neymiş görün vatan uğruna benim can korkum yoktur. Feda olsun lakin kafir bu topraklara ayak bile basamaz. Eceli.olur.gelişinde görsün

Cevapla

Osmanlı

Osman malı siz olsa olsa vatan haini olur

Cevapla

termin13805979

millet oyunu ülkenin bölünmesi için değil..devlet yönetiminin işleyişi için verdi... dış güçler farklı algı yaratmaktadır... gerilim yaratmaya çalışıyorlar... millet oyunun farkında 50 - 100 kişi çıkar yakar yıkar, cnn, newyork times taksimde zaten hazır bekliyor, Türkiye iç savaş çıktı diyecek, ab ve İsrail istemediği gazetecileri ülkeye almıyor.. sınır dışı ediyor.. Trump yalan haberler yüzünden bunları beyaz saraya bile almadı.. Hollanda Belçika evet diyenler ülkeyi terketsin diyor.. bu kadar mı düştünüz..zalimliğinizin karşısında herzaman tek adam, tek türkiye, tek millet olacaktır.

Cevapla

saadetçi

siyasal islamcılar olarak trumptan yanayız.ne putin ne NATO ;yaşasın Trump

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?