Alçaklar NATO'yu Türkiye'ye müdahale etmeye çağırdı!

New York Times ve CNN, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı referandum kutlaması için aramasını hazmedemeyerek, NATO'nun Türkiye'ye müdahale etmesi gerektiğini yazdı.

19 Nisan 2017 Çarşamba 11:31
Alçaklar NATO'yu Türkiye'ye müdahale etmeye çağırdı!

ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times (NYT), anayasa değişiklikleriyle ilgili Pazar günkü referandum hakkında "Türkiye'de demokrasi kaybetti" başlıklı bir başyazı yayımladı. 

NATO'yu Türkiye'ye müdahale etmeye çağıran gazete,  Trump'ın Erdoğan'ı aramasını da "şok edici derecede yanlış bir karşılık" olarak yorumladı.

İşte o yazıdaki skandal ifadeler:

"Bu referandum, Erdoğan'ın uzun bir zamandır Türkiye'nin parlamenter sistemini güçlü bir başkanlıkla değiştirme çabasının da başarıya ulaştığı anlamına geliyor. Her ne kadar Türkiye, NATO'nun hayati bir üyesi olsa da demokratik değerler üzerine inşa edilen bu ittifak içerisinde giderek ayrışan bir üyeye dönüşüyor.

Erdoğan, Avrupa ve Amerika ile çatışmaya girdi, Batı karşıtı düşmanlıkları ateşledi ve Rusya ile flört etmeye başladı.

NATO ÜLKELERİ "TÜRKİYE'DEKİ DEMOKRASİ SAVUNUCULARINA" CESARET VERMELİ 

NATO ülkeleri, Erdoğan'ın otokratik eğilimlerini kontrol altına almak için ellerinden gelen her şeyi yaparken, Türkiye'de demokrasi savunucularına da cesaret vermelidir.

TRUMP'IN ARAMASI ŞOK EDİCİ

Beyaz Saray, Başkan Trump'ın Pazartesi günü Erdoğan'ı telefonla kutladığını açıkladı. Bu, şok edici derecede yanlış bir karşılık oldu.

SOKAK İMASI!

Nihayetinde, Türkiye'de demokrasi yeniden canlanacak olursa bu, Erdoğan'ın dayattığı otoriter sistemi kabullenmek istemeyen milyonlarca Türk'ün sayesinde olacak. Haklarını ve özgürlüklerini geri almanın bir yolunu bulacaklar."

CNN GÖLGE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞTI

Trump'ın daha önce "Siz yalan habersiniz" diyerek tepki gösterdiği CNN de, iki lider arasındaki telefon görüşmesini hazmedemedi ve yine iş başına geçti.

CNN, Trump-Erdoğan görüşmesiyle ilgili karalama kampanyası yaparak, "Görüşmede referandumdan ziyade, bölgesel konular ve NATO konuşuldu" iddiasına yer verdi. 

Haber Tarihi: 19 Nisan 2017 Çarşamba 11:31

YORUM YAZ

 • İYİCE BAKINİYİCE BAKIN11 ay önce
  HAYIR VERENLER BU HABERİ İYİ OKUSUN. KİM DOST KİM DÜŞMAN, KİM HALK VE HAK İÇİN ÇALIŞIYOR İYİ GÖRSÜN. ELHAMDÜLİLLEHİRABBİLALEMİN
 • yavuz 1517yavuz 151711 ay önce
  Buyurun gelin. Ama sizlere misafir gibi davranmayacağız. Sonra demedi deme. Büyük ihtimalle sizi hayal kırıklığına uğratacağız. Bizim işimiz bu. Alıştık bir kere.
 • cccihadddcccihaddd11 ay önce
  Bu yayın kuruluşu teröristler hala ülkemize girebilmeleri çok üzücü derhâl sınır dışı edilmelidir. Şuanda Taksim'de yayın araçlarıyla bekleyenlere başlanmalı.
 • Murat TaşcıMurat Taşcı11 ay önce
  NATO kim de bize müdahale edecekmiş.Biz bağımsızlığımızı NATO'dan almadık. Bura Dingonun ahırı değil.
 • RteRte11 ay önce
  Ulan etmezseniz namertsiniz.siz bu aziz milleti başka milletlere benzetmeyin.bu aziz millette mülteci çıkmaz.baskalarının toprağında yaşamaktansa ölmeyi şeref bilir.
 • hayrihayri11 ay önce
  hak özgürlük baris huzur kavramlara bak, bu bati bence biraz olsun bu söylediklerini kendi icin dilesin, hak özgürlük adi altinda birbirlerine düsürmedikleri milletler kalmadi... Abdulhamid döneminde oynanan oyunun aynisi! hürriyet isteriz diye diye devletin icine ettiler! Ama yok artik selanike kapatila bilecek bir LIDER, o istese bile onu teslim etmeyecek bir millet var!!! BUDA BÖYLE BILINE, IC SAVAS CIKARMIS, hadi bakiyim inceldigi yerden kopsun, ben ahirete, sehitlige iman etmisim, GERISINI, GÜCÜNÜ GAYBDAN ALMAYAN, MILLETTEN (SÖZDE) ALANLAR DÜSÜNSÜN!!!
 • AHMETAHMET11 ay önce
  gerizekalılar.
 • Serkan aydinSerkan aydin11 ay önce
  kim takar cnn i..artik cnn dunya capinda mesruiyetini tarafsizligini ozgurlugunu coktan kaybetmis bir basin organidir..bunun orneklerini cokca verebilirz trump bile bunu defalarca soylemis kendi basin toplantilarina bile almamistir..cnn e tek soru madem bu kadar demokrasi ve batili degerlere bagliligu onemsiyosunuz e neden misirda alenen darbeyke gelmis sisiyi desteklediniz..iraga suriyeye super demokrasi getirdiniz bu arda kutlarim..demokrasi insan haklari ozgurluk eşitlik gbi suslu kulaga hos gelen kavramlar fransız devriminde kurgulanmis bu kavramlar batinin kirli emparyalist amellerini eylemlerini ortmek icin kullanilan birer maskedir..bati bu sozde degerlere kendi cikari dogrultusunda oldugu surece uyar..bizim avrupa hayrani cakma imitasyon kemalist kesim bunu asla idrak edemez etmezde..cunku onlar sadece taklitci ve ozentidir..bati hayranidir
 • KocasolakKocasolak11 ay önce
  Bre kefere 15 temmuzda zaten nato mudahake etti boyunun ølcusunu aldi ya. Allah tek galip dir.
 • can ugurcan ugur11 ay önce
  hayırcılar okuyun okuyun. ve utanın biraz. ne hale getirdiniz bizi.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018