THY- Güney Avrupa Haziran

Alaplı’da fener alayı düzenlendi

Alaplı’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında fener alayı düzenledi.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 14:12
Alaplı’da fener alayı düzenlendi

Alaplı Belediyesi, kentte bulunan bazı sivil toplum örgütleriyle birlikte, akşam saatlerinde Fener alayı yürüyüşü düzenledi. 690 Evler Mahallesindetoplanan grup, bando eşliğinde marşlar söylendi. yapılan yürüyüşeAlaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Garnizon Komutanı Üsteğmen Fuat Gençer, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Polisin geniş güvenlik önlemi altında kalabalık, ellerinde Türk bayrakları, Atatürk fotoğrafları ve meşalelerle marş söyleyip 3 kilometre uzaklıktakiamfi tiyatroya kadar yürüdü. Vatandaşlar da yol boyunca kalabalığı alkışlayarak destek verdi.

Yürüyüşün ardından,saygı duruşunda bulunan kalabalık, ardından İstiklal Marşı okudu. Şiirler ve konuşmaların ardından Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, burada yaptığı konuşmada, fener alayına katılan herkese teşekkür ettiğini ederek, "Güzel bir fener alayı oldu. Gazilerimiz başta olmak üzere 7’den 77’ye herkes katıldı. Burada herkesin müzik eşliğinde gönüllerince eğlenmesini istiyorum" diye konuştu. Etkinlik, havai fişek gösterisiyle sona erdi.

Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 14:12

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü