THY - İmaj

Akit’i dize getiremediler

Akit’in 25. kuruluş yıl dönümü vesilesi ile yapılan tebrik açıklamalarına bir yenisi daha geldi.

14 Eylül 2017 Perşembe 11:47
Akit’i dize getiremediler

HARUN SEKMEN / İSTANBULMüslümanların “öz vatanında garip öz yurdunda parya” olduğu bir dönemde haktan ve hakikatten yana tavır alan Akit’in 25. kuruluş yıl dönümü vesilesi ile yapılan tebrik açıklamalarına bir yenisi daha geldi. 2000 yılından beri, gazetemizin avukatlığını yapan Ali Paccı, Akit’in ahlak ve maneviyat düşmanlarının hedefi haline geldiğini belirterek şunları söyledi:

“Akit’in üstlendiği misyon zor zanaat. Kimsenin fısıldayarak söylemeye cesaret dahi edemediğini sert ve keskin bir dille söyleyen tek başına muhalefet. Cesur muhalifliği muarızlarının bile takdirini toplamıştır. Duygularına tercüman olduğu yığınların duası dışında, arkasında ne bir sermaye, ne bir siyasi iktidar ne de o siyasi iktidarın uzantıları. Müesses nizamın, resmi ideolojinin yüceltip kutsadığı, sorgulanamaz ve eleştirilemez kıldığı ne varsa hepsini karşısına almıştı. 312 kişilik generaller ordusundan, Batı Çalışma Grubuna; 28 Şubat’ın üç “As Subayı” Disiplinsiz Paşalar’dan, siyasi iktidarlara, Kartel Medyasından, cumhurbaşkanlarına, Türkiye’nin en büyük sermaye gruplarından F.Gülen’e, yüksek yargı mensuplarından askeri mahkemelere kadar Akit’ten rahatsız olmayan yoktur. Din, dindarlık, ahlak ve maneviyat düşmanlığı yapanlar da karşılarında hep Akit’i bulmuştur. Gayri meşru güç odaklarının vesayetine son verilmesinde en azından zayıflatılmasında Akit’in büyük katkısı olduğu düşünüyorum. Düşünsenize, askere yan bakmayı bile aklından geçirmeyen bir ülkede, “onbaşı bile olamayacakların general olduğu”nu kim yazabilirdi?

Başta bu saydıklarım, Akit’in bu cüreti nereden bulduğunu kendilerine sormuşlar; bu sesi kısmak hatta boğmak için en elverişli gördükleri yollardan biri olan bağımsız ve tarafsızlığı şüphe götürür güdümlü yargıyı vasıta kıldılar. Dönem dönem bir günde kırk, bir haftada yüzden fazla duruşmam oldu. Şikayetçisi olduğu davanın, duruşmasının görüldüğü kışlaya tam da duruşma günü ziyarete gelen komutanlar gördüm. Müvekkillerime ulaşmak için beni derdest etmek isteyen askeri savcılar. “Bu kanunlar varken, Akit’le mücadele edemiyoruz. Kanunları değiştirmemiz lazım” diyen başsavcılar. Sanki ticaret yapmış da alacağını tahsil edememiş, muhteris alacaklılar…

Alnımızın akı ile geçtiğimiz o günlerden geriye, tüm bu baskılardan yılmamış, dize getirilememiş bir Akit ve düşünce özgürlüğünü yalnız kendisi için sananların ikiyüzlülüğü kaldı.”

ALİ PACCI HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Yeni Akit Gazetesi

Haber Tarihi: 14 Eylül 2017 Perşembe 11:47

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü