İMSAK 03:34 GÜNEŞ 05:29 ÖĞLE 13:09
İKİNDİ 17:05 AKŞAM 20:35 YATSI 22:21
İstanbul Oruç, sizden öncekilere farz kılındığı gibi size de farz kılındı.

Akademisyenlerden terör operasyonlarına destek!

Bir grup akademisyenin terörü destekleyen açıklamalar yapıp imza toplamasının ardından, karşı kampanya başlatan akademisyenler devletin terörle mücadelesine destek verdi.

Akademisyenlerden terör operasyonlarına destek!
Eklenme: 12 Ocak 2016, 19:46

1100'ün üzerinde akademisyenin PKK propagandası metnine karşılık, devletin ve milletin yanında olduklarını duyuran yaklaşık akademisyenler yeni bir bildiriyi imzaya açtı. İlk günde 150'yi aşkın imzaya ulaşan kampanya hızla yayılıyor.

PKK'YI ÖVÜP DEVLETİ ELEŞTİRMİŞLERDİ

1100 akademisyen 'Bu suça ortak olmayacağız' başlıklı bir bildiri yayınlayarak, PKK terör örgütünün propagandasını yaparak, devletin yaptığı operasyonları eleştirmişti.

ERDOĞAN VE YÖK TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün bu akademisyenlere Aydın müsveddelerisözleriyle tepki gösterirken, Yükseköğretim Kurulu da (YÖK) bildiriye imza atan 1100'den fazla akademisyen hakkında hukuki yaptırımda bulunulacağını açıklamıştı.

Turkiyeicinakademisyenler sitesinden açılan kampanyada aşağıdaki bildiriye yer verildi;

TÜRKİYE İÇİN AKADEMİSYENLER

Herkesin bildiği üzere üniversiteler, toplumsal değişimin öncülüğünü yapan örgütlerin başında gelmekte; ekonomi, teknoloji ve sosyal alanlardaki çalışmalarıyla toplumu etkilemektedir. Bundan dolayıdır ki üniversitelerin ve akademisyenlerin özerk, bağımsız ve tarafsız olması önemlidir. Ancak söz konusu olan Türk Devleti'nin ve Türk Milleti'nin bekâsı ise bu ülkenin imkânları ile yetişen bir akademisyenin tarafsız olması elbette düşünülemez. Bu şartlarda bir akademisyenin taraf olabileceği tek yer Anayasa'mızda tarifi yapılan demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'dir.

Son zamanlarda buldukları her fırsatta Türkiye Cumhuriyeti'ni karalamak ve aşağılamak için hiç çekinmeden iftiralar atan, yalan söyleyen ve kendilerini akademisyen olarak nitelendiren bir güruh, devletimizi işkence ve katliam yapmakla suçlamaktadır. Buna karşın aynı güruh, hak ve özgürlük bahanesiyle terör örgütü tarafından katledilen masum bebeklerden, öksüz ve yetim kalmış çocuklardan, şehit edilen ya da yaralanan polis ve askerlerden; yakılan, yok edilen millî, dinî ve tarihî servetten hiç bahsetmemektedir. Ağızlarından demokrasi ve barış sözlerini hiç düşürmeyenler, bu cinayetlerin asıl müsebbibi olan terör örgütünün adını nedense hiç anmamaktadır.

Kırk yıla yakın bir süredir kalleş ve alçak PKK terörünü yaşayan ülkemiz, maalesef sadece bu menfur örgütün kurşunlarına maruz kalmamış, bu ülkenin bilimsel ve teknolojik gelişmesine katkıda bulunması amacıyla kendi bağrında yetiştirdiği sözde akademisyenler tarafından da saldırıya uğramıştır. Onların şu anki tavır ve ifadeleri, dağdaki eşkıyanın kurşunlarından daha tehlikeli ve daha alçakçadır. Bu güruhun Türkiye Cumhuriyeti'nden talep ettikleri sözde barışın arkasında yatan hendek siyasetinin tek bir amacının olduğunu akıl ve vicdan sahibi herkes gibi biz de biliyoruz. İnanıyoruz ki, akademik ve insani her türlü hassasiyet ve gerçekten mahrum olan bu bildirinin tek bir amacı vardır: Terörle mücadeleyi akamete uğratmak ve güvenlik güçlerimizin moralini bozmak…

Sonuç olarak, bu kasıtlı ve akademik çehreli cahilane bildiriye reddiye olmak üzere ve Türk Milleti'nin gerçek duygu ve düşüncelerini temsil ve ifade arzusuyla hazırladığımız bu bildiriye imza atan bizler, bilinsin istiyoruz ki şu anda Sur'da, Silvan'da, Nusaybin'de, Cizre'de, Silopi'de ve daha pek çok yerde yapılan operasyonlara destek veriyoruz. Milletimizin huzuru için orada dikkat, samimiyet ve cesaretle çarpışan ve bu uğurda kendi çocuklarını yetim bırakan polis ve askerlerimizin sonuna kadar yanında olduğumuzu açıkça ifade ediyoruz.

Çanakkale'de düşmana karşı savaşmak için öğrencileriyle birlikte cepheye giden öğretmen ve öğretim elemanları gibi, ülkemize karşı yapılan bu menfur saldırılara kalemimiz ve yüreğimizle karşı koyacağımızı, operasyonlara sonuna kadar destek vereceğimizi, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin belirlediği esaslar çerçevesinde barışı sağlamak için üzerimize düşen her türlü görevi yerine getireceğimizi taahhüt ve ilan ediyoruz.

Bizim gibi düşünen Türkiye sevdalısı tüm akademisyenleri imzalarıyla destek vermeye davet ediyoruz.

 
Haber Tarihi: 12 Ocak 2016, 19:46
HABER YORUMLARI
600

Dikkat: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

Mustafa tüfekçi

Aydın geçinen diplomalı vatan hainleri ne bu ülkede yer yok ş.refsizler sınırdışı edin.bu devletin ekmeğini yiyeceksin ve ihanet edeceksin .t soyları

Cevapla

kakademi

Bu vatan hainleri doğudaki üniversitelerde görevlendirilmelidir. PKK'da bunlara dağdan tavşan, güvercin, d.muz vursun getirsin beraber yesinler. Elele kol kola heval heval yoldaş yoldaş ava çıksınlar. Ankaradan İstanbıldan ahkam kesmek golay.

Cevapla

Hıfzı Oğuz

1100 akademisyen, bunların yetiştirdiği binlerce öğretmen, on binlerce öğrenci... Verilen mücadelenin ne kadar büyük olduğunu görüyor musunuz? Allah bu milletin yardımcısı olsun...

Cevapla

Hamit ARSLAN

Su vatan haini o... ..... PKK ya destek veren sözde akademisyenlerin isim ve nerde görev yaptıklarını fesbouk ta yada yazılı medyada listesini yayınlayın yada gösterince bizde tanıyalım.

Cevapla

ahmet kayapinar

Allah cc sizi varetsin kahrolsun vatan hainleri

Cevapla

Sukru

Çok şükür böyle akademisyenlerimizde varmış.kendini akademisyen gören bir güruh moralimizi çok bozmuştu.Bu bildiri ilaç gibi geldi.

Cevapla

Yeni Akit
Gündeme dair önemli haberler ve son dakika gelişmeleri anında bilgisayarınızda!
Masaüstü bildirimlerini almak ister misiniz?