Akademisyenlerden terör operasyonlarına destek!

Bir grup akademisyenin terörü destekleyen açıklamalar yapıp imza toplamasının ardından, karşı kampanya başlatan akademisyenler devletin terörle mücadelesine destek verdi.

12 Ocak 2016 Salı 19:46
Akademisyenlerden terör operasyonlarına destek!

1100'ün üzerinde akademisyenin PKK propagandası metnine karşılık, devletin ve milletin yanında olduklarını duyuran yaklaşık akademisyenler yeni bir bildiriyi imzaya açtı. İlk günde 150'yi aşkın imzaya ulaşan kampanya hızla yayılıyor.

PKK'YI ÖVÜP DEVLETİ ELEŞTİRMİŞLERDİ

1100 akademisyen 'Bu suça ortak olmayacağız' başlıklı bir bildiri yayınlayarak, PKK terör örgütünün propagandasını yaparak, devletin yaptığı operasyonları eleştirmişti.

ERDOĞAN VE YÖK TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün bu akademisyenlere aydın müsveddelerisözleriyle tepki gösterirken, Yükseköğretim Kurulu da (YÖK) bildiriye imza atan 1100'den fazla akademisyen hakkında hukuki yaptırımda bulunulacağını açıklamıştı.

Turkiyeicinakademisyenler sitesinden açılan kampanyada aşağıdaki bildiriye yer verildi;

TÜRKİYE İÇİN AKADEMİSYENLER

Herkesin bildiği üzere üniversiteler, toplumsal değişimin öncülüğünü yapan örgütlerin başında gelmekte; ekonomi, teknoloji ve sosyal alanlardaki çalışmalarıyla toplumu etkilemektedir. Bundan dolayıdır ki üniversitelerin ve akademisyenlerin özerk, bağımsız ve tarafsız olması önemlidir. Ancak söz konusu olan Türk Devleti'nin ve Türk Milleti'nin bekâsı ise bu ülkenin imkânları ile yetişen bir akademisyenin tarafsız olması elbette düşünülemez. Bu şartlarda bir akademisyenin taraf olabileceği tek yer Anayasa'mızda tarifi yapılan demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'dir.

Son zamanlarda buldukları her fırsatta Türkiye Cumhuriyeti'ni karalamak ve aşağılamak için hiç çekinmeden iftiralar atan, yalan söyleyen ve kendilerini akademisyen olarak nitelendiren bir güruh, devletimizi işkence ve katliam yapmakla suçlamaktadır. Buna karşın aynı güruh, hak ve özgürlük bahanesiyle terör örgütü tarafından katledilen masum bebeklerden, öksüz ve yetim kalmış çocuklardan, şehit edilen ya da yaralanan polis ve askerlerden; yakılan, yok edilen millî, dinî ve tarihî servetten hiç bahsetmemektedir. Ağızlarından demokrasi ve barış sözlerini hiç düşürmeyenler, bu cinayetlerin asıl müsebbibi olan terör örgütünün adını nedense hiç anmamaktadır.

Kırk yıla yakın bir süredir kalleş ve alçak PKK terörünü yaşayan ülkemiz, maalesef sadece bu menfur örgütün kurşunlarına maruz kalmamış, bu ülkenin bilimsel ve teknolojik gelişmesine katkıda bulunması amacıyla kendi bağrında yetiştirdiği sözde akademisyenler tarafından da saldırıya uğramıştır. Onların şu anki tavır ve ifadeleri, dağdaki eşkıyanın kurşunlarından daha tehlikeli ve daha alçakçadır. Bu güruhun Türkiye Cumhuriyeti'nden talep ettikleri sözde barışın arkasında yatan hendek siyasetinin tek bir amacının olduğunu akıl ve vicdan sahibi herkes gibi biz de biliyoruz. İnanıyoruz ki, akademik ve insani her türlü hassasiyet ve gerçekten mahrum olan bu bildirinin tek bir amacı vardır: Terörle mücadeleyi akamete uğratmak ve güvenlik güçlerimizin moralini bozmak…

Sonuç olarak, bu kasıtlı ve akademik çehreli cahilane bildiriye reddiye olmak üzere ve Türk Milleti'nin gerçek duygu ve düşüncelerini temsil ve ifade arzusuyla hazırladığımız bu bildiriye imza atan bizler, bilinsin istiyoruz ki şu anda Sur'da, Silvan'da, Nusaybin'de, Cizre'de, Silopi'de ve daha pek çok yerde yapılan operasyonlara destek veriyoruz. Milletimizin huzuru için orada dikkat, samimiyet ve cesaretle çarpışan ve bu uğurda kendi çocuklarını yetim bırakan polis ve askerlerimizin sonuna kadar yanında olduğumuzu açıkça ifade ediyoruz.

Çanakkale'de düşmana karşı savaşmak için öğrencileriyle birlikte cepheye giden öğretmen ve öğretim elemanları gibi, ülkemize karşı yapılan bu menfur saldırılara kalemimiz ve yüreğimizle karşı koyacağımızı, operasyonlara sonuna kadar destek vereceğimizi, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin belirlediği esaslar çerçevesinde barışı sağlamak için üzerimize düşen her türlü görevi yerine getireceğimizi taahhüt ve ilan ediyoruz.

Bizim gibi düşünen Türkiye sevdalısı tüm akademisyenleri imzalarıyla destek vermeye davet ediyoruz.

Haber Tarihi: 12 Ocak 2016 Salı 19:46

YORUM YAZ

 • SukruSukru2 yıl önce
  Çok şükür böyle akademisyenlerimizde varmış.kendini akademisyen gören bir güruh moralimizi çok bozmuştu.Bu bildiri ilaç gibi geldi.
 • ahmet kayapinarahmet kayapinar2 yıl önce
  Allah cc sizi varetsin kahrolsun vatan hainleri
 • Hamit ARSLANHamit ARSLAN2 yıl önce
  Su vatan haini o... ..... PKK ya destek veren sözde akademisyenlerin isim ve nerde görev yaptıklarını fesbouk ta yada yazılı medyada listesini yayınlayın yada gösterince bizde tanıyalım.
 • Hıfzı OğuzHıfzı Oğuz2 yıl önce
  1100 akademisyen, bunların yetiştirdiği binlerce öğretmen, on binlerce öğrenci... Verilen mücadelenin ne kadar büyük olduğunu görüyor musunuz? Allah bu milletin yardımcısı olsun...
 • kakademikakademi2 yıl önce
  Bu vatan hainleri doğudaki üniversitelerde görevlendirilmelidir. PKK'da bunlara dağdan tavşan, güvercin, d.muz vursun getirsin beraber yesinler. Elele kol kola heval heval yoldaş yoldaş ava çıksınlar. Ankaradan İstanbıldan ahkam kesmek golay.
 • Mustafa tüfekçiMustafa tüfekçi2 yıl önce
  Aydın geçinen diplomalı vatan hainleri ne bu ülkede yer yok ş.refsizler sınırdışı edin.bu devletin ekmeğini yiyeceksin ve ihanet edeceksin .t soyları

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü