AK Parti’nin yanındayız

Bahçeli TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu.

15 Kasım 2017 Çarşamba 09:05
AK Parti’nin yanındayız

TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Partimiz, AK Parti ile Cumhurbaşkanı Hükümet etme sistemini 2019’da tam manasında tesis etmek maksadıyla, sonuna kadar birlikte ve yan yana mücadelesini sürdürecektir” dedi.

Bahçeli, geçen haftaki konuşmasından sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik artan ilgiden ziyadesiyle mutluluk duyduğunu, bunun devamını temenni ettiğini dile getirerek, “Atatürk hiç kimsenin tekelinde değildir. Hele hele HDP, PKK ve FETÖ’nün yörüngesine giren CHP’nin, Atatürk adını anmaya ne yüzü ne de hakkı kalmıştır” ifadelerini kullandı.

“AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE”

CHP’nin 16 Nisan’da sandıktan çıkan yüzde 49’luk hayır blokunu derinleştirmek ve kendine mal etmek için İP’ten HDP’ye, Türkiye Komünist Partisi’nden diğer marjinal partilere kadar herkesten medet umduğunu belirten Bahçeli, şöyle devam etti: “CHP bunların hepsine el uzatıyor. Biz de diyoruz ki alın birini vurun ötekine. Sayın Kılıçdaroğlu, geçen hafta bir yurt dışı ziyaretinden dönerken diyor ki ‘2019 seçimleri iki eksenli olacak. Tek adamdan yana olanlarla demokrasiden yana olanlar. Şayet önümüzdeki siyasal süreçte bloklaşma sertleşir, cepheleşme keskinleşirse, CHP yanına HDP ve diğer yedeklerini alıp 16 Nisan’ın rövanşını almak için çalışmalarına hız verirse Milliyetçi Hareket Partisi buna duyarsız ve tepkisiz kalmayacaktır.

YAN YANA MÜCADELE

Böyle bir durum karşısında 7 Ağustos Yenikapı ruhu ve 16 Nisan halk oylaması şuurunun gereği olarak AK Parti ile cumhurbaşkanı hükümet etme sistemini 2019’da tam manasıyla tesis etmek maksadıyla, sonuna kadar birlikte ve yan yana mücadelesini sürdürecektir” ifadelerini kullanan Bahçelli, “Türkiye’nin demokratikleşme, normalleşme ve istikrar içinde bir yönetim yapısına kavuşabilmesi için 15 Temmuz’dan bu yana üstlendiğimiz sorumluluk aynen devam ettirilecektir” dedi.

MHP’NİN BARAJ SORUNU YOK

Bahçeli ayrıca, geçtiğimiz günlerde seçim barajıyla ilgili yaptığı değerlendirmelerin bilerek saptırıldığını belirterek, şunları söyledi: “Farkındayım, çalıdan gül bitmez, cahile söz yetmez ama olsun doğru bildiklerimizi haykırmayı sürdüreceğiz. Yüzde 10 barajı ağır bir barajdır dedim. Buna itiraz eden çıkmamıştır. Artık bu kadar zorlamalar ve dayatmalarla, birilerini öldürerek kendini yaşatma yerine hep beraber nasıl yaşarız, istikrar ve normalleşme sürecine gelebiliriz, bunun çalışması yapılmalıdır. Yüzde 5 mi 6 mı 7 mi olur yoksa 10 olarak mı kalır? Böyle mi devam etmeli, bunları görmek lazımdır. Özet olarak söylediklerim bunlardır. Bildik korodakiler saldırmaya, MHP’yi karalamaya başlamışlardır. Şunu herkes bilsin ki, MHP’nin baraj sorunu asla yoktur.


Yeni Akit Gazetesi
Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 09:05

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    14 Aralık 2018