AK Parti'nin toplantısında MHP tartışması

AK Parti'nin referandum sonuçlarını analiz ettiği MKYK toplantısında, MHP'nin desteği de ele alındı.

21 Nisan 2017 Cuma 09:19
AK Parti'nin toplantısında MHP tartışması

AK Parti'nin referandum sonuçlarını analiz ettiği MKYK toplantısında, MHP'nin desteği de masaya yatırıldı. Üyelerden bir bölümü, özellikle büyük şehirlerdeki 'hayır' oylarının nedenlerine ilişkin değerlendirme yaparken MHP'den yeterli oy desteğinin gelmediğini söyledi. Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu ise “MHP'den Bahçeli dışında kimse oy vermemiş bile olsa, Bahçeli'nin o tek oyu bile değerlidir, Bahçeli'nin itibarının korunması lazım. MHP olmasa anayasa paketini referanduma götüremezdik” dedi.

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 09:19

YORUM YAZ

 • Eyüp YücesoyEyüp Yücesoy11 ay önce
  MHP aslinda HAYIR çikacagini umarak Destek verdi.Tugrul Türkeş uyarmişti! "DEVLET BAHÇELI Kurt Politikacidir"O nun Anayasa degişikligine Destek vermesi"TUZAK" olabilir. diye uyarmişti.Nerdeyse HAYIRçikiyordu.Burada ANALIZ yaparken MKYK nin Bu Uyari yi da hatirlamasi lazim.Burada ALLAH yardim etti kazandik.
 • Murat Taşcı Murat Taşcı11 ay önce
  Ensarioğlu doğru demiş. MHP ile AK Parti tabi müttefiktir ve bu böyle de kalmalıdır.
 • abdurrahman atmacaabdurrahman atmaca11 ay önce
  İş aramayın !sayın Ensarioğlunun dediği gibi sayın BAHÇELİNİN tek oyu ile referandumdan 51.41 le geçtik(MHPli değilim,ilk seçimde oyumu MHPye Devlete vereceğim)
 • alperalper11 ay önce
  Evet gercektende mhp lilerin cogunun vermedigi belli. Ama Bahcelinin bu sefer ki tutumuna .pkk ile mucadelede de hukumete vrdigi destekten dolayi takdir etmek, saygi duuymak gerekli. , zaten gercek mhp den ,ulküculukten beklenen de bu idi . Ve arayi bozmak isteyenlerinde oyununa gelmemek,meydan vermemek lazim.
 • VatanevladiVatanevladi11 ay önce
  Evet çok haklı hatayı başkasında değil Kendimiz de aramalı il ve ilçe teşkilatları oturdu yattı keyfine baktı onlar hesaba çekilmeli sandık müşahitleri bile doğru düzgün ayarlayıp Evet verilemeyen teşkilatlardan ne beklenir ki
 • mniksekmniksek11 ay önce
  ÇOK GEREKSİZ TARTIŞMALAR YAPIYORSUNUZ, BU GÜNDE MHP ASLA TARTIŞMA KONUSU OLMAMALI, BİLAKİS DEVLET BAHÇELİYE TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNULMALI, ASIL TARTIŞMA KONUSU SEÇİM ARİFESİNDE ŞÜKRÜ KARATEPE'NİN ÇOK PATAVATSIZ BİR KONUYU TARTIŞMAYA AÇMASI, ASIL TARTIŞILMASI GEREKEN KONU O, NEDENSE KİMSE O ADAMA TEK LAF EDEMİYOR..
 • imachimach11 ay önce
  Adamsın Ensari oğlu bahçeliye gereken hürmeti eksik etmeyin
 • Mehmet geziciMehmet gezici11 ay önce
  Sn. Vekilim mehmet galip ensarioğlu na katılıyorum ve her zaman galip ensarioğlu destekçisiyiz diyarbakır daki oylar galip ensarioğlu sn ebubekir bal ve eski devlet bakanı sn. salim ensarioğlu sayesinde elde edildi

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018