AK Partili vekillerden Kılıçdaroğlu'nu yalanlayan video

AK Parti İzmir milletvekili Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gençlere 18 yaşında milletvekili olma şansı tanıyan anayasa değişiklik teklifine yönelik eleştirilerini boşa çıkaran bir video yayınladı.

02 Mart 2017 Perşembe 15:34

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu haftaki grup toplantısında  Milletvekili seçilme yaşının 18'e indirilemesine ilişkin "Şimdi de gençleri kandırmak için 18 yaşında milletvekili olmayı getirdik diyorlar. Bu 18 yaşı kendi çocukları için getiriyorlar. Bakkalın, manavın, çiftçinin 18 yaşındaki çocuğu milletvekili olacak mı? Kendi çocuklarına istikbal hazırlıyorlar. Genç arkadaşım hala bu düzene hayır demiyor musun?" dedi.

AK PARTİLİ VEKİLLER KILIÇDAROĞLU'NU BOŞA ÇIKARDI

Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinin ardından AK Parti İzmir milletvekili Hamza Dağ'ın yayınladığı videoda genç yaşta vekil olan ve babalarının işlerini söyleyen vekiller Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin gerçeği yansıtmadığını gözler önüne koydular. 

AK Parti İstanbul milletvekili Erkan Kandemir, AK Parti Trabzon milletvekili Salih Cora, AK Parti Nevşehir milletvekili Bekir Gizligider ve AK Parti Nevşehir milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç hem genç yaşta vekil olduklarını hem de imam, bakkal, manav ve öğretmen çocuğu olduklarını dile getirdiler. 

Haber7

Haber Tarihi: 02 Mart 2017 Perşembe 15:34

YORUM YAZ

 • serdarserdar1 yıl önce
  Genç yaşta M.Vekili olduk diyen A.K.P.liler,18 Yaşındamı Millet Vekili oldunuz?
 • MhpMhp1 yıl önce
  Beyler video izledim. Bravo. Sizlere. Büyük basari. Yapacaginiz sizin Bu. Ben de kiliclaroglu ile ayni görüsteyim.... Vekil hem 18 yasinda olacak hem de babasi gibi Akp li olacak Yani ..olacak. Hem ben ona ülkeyi emanet edicem he. Yoooook ya. Hayir beyler Hayir.
 • atakanatakan1 yıl önce
  lise daha bitmemiş vekil olacak , yavgit işine genç oyları toplamak için akp nin birlaf salatası sadece, koyar1 tanekodaman çocuğubak biz yaptık derler. Sizin ciğerinizi bilirim ..
 • AkaraAkara1 yıl önce
  Film yapmak kolay. Beyler!!Sistemi anlat Sen. Anlatamazsin tabi. Bak kiliclaroglu nasil anlatiyor gördünmü??Film istiyorsun bak YouTube ba. Erdogan Bahceli Yaz ciksin Sana Binlerce film. Izle gül biraz. Böyle basit yöntemlerle Bu millet aldanmaz artik. Hayirlar cig gibi büyüyor.
 • Evet verecemde Neden. ??Evet verecemde Neden. ??1 yıl önce
  Evet verecegim Ama niye verecegimi bile bilmiyorum. Siz bana sistemi anlatin beyler. Bak Onlar Hayir ri catir catir anlatiyorlar. Film Komik olmusta Neden Evet verecem.
 • FatihİSTANBULLUFatihİSTANBULLU1 yıl önce
  Adamcagızıen iyisi pensilvanya'yagöndermeklâzımbirazdahabelkitaktikögrenipgelir.
 • BuharaBuhara1 yıl önce
  Ey kikucdaroglu sen 1 yasindaki torununu ssk ya kaydedtirmedinmi erken emeklilikten faydalansin diye bu nedemek oluyor peki
 • merakmerak1 yıl önce
  arkadaşlar bence burada önemli olan 18 yaşında seçilme yaşı değil. 18 yaşında seçilen milletvekili ömür boyu askerlikten muaf olacak. bu iyimi sizce.
 • FatihFatih1 yıl önce
  Malumunuz daha refarandum yapılmadı ve şuan 18 yaşında milletvekilliği yok. Burada bahsedilen milettvekillerinin Kılıçdaroğlunun sözünü ettiği esnafların çocuğu olmasıdır. Ki referandum gerçekleşirse onlarında ismini duyarsınız merak etmeyin
 • Dursun yilmazDursun yilmaz1 yıl önce
  Bu adam rezillikten haz aliyo aynı Kemal sunalım mazlumu gibi
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018