AK Partili vekillerden Kılıçdaroğlu'nu yalanlayan video

AK Parti İzmir milletvekili Hamza Dağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gençlere 18 yaşında milletvekili olma şansı tanıyan anayasa değişiklik teklifine yönelik eleştirilerini boşa çıkaran bir video yayınladı.

02 Mart 2017 Perşembe 15:34

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu haftaki grup toplantısında  Milletvekili seçilme yaşının 18'e indirilemesine ilişkin "Şimdi de gençleri kandırmak için 18 yaşında milletvekili olmayı getirdik diyorlar. Bu 18 yaşı kendi çocukları için getiriyorlar. Bakkalın, manavın, çiftçinin 18 yaşındaki çocuğu milletvekili olacak mı? Kendi çocuklarına istikbal hazırlıyorlar. Genç arkadaşım hala bu düzene hayır demiyor musun?" dedi.

AK PARTİLİ VEKİLLER KILIÇDAROĞLU'NU BOŞA ÇIKARDI

Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerinin ardından AK Parti İzmir milletvekili Hamza Dağ'ın yayınladığı videoda genç yaşta vekil olan ve babalarının işlerini söyleyen vekiller Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin gerçeği yansıtmadığını gözler önüne koydular. 

AK Parti İstanbul milletvekili Erkan Kandemir, AK Parti Trabzon milletvekili Salih Cora, AK Parti Nevşehir milletvekili Bekir Gizligider ve AK Parti Nevşehir milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç hem genç yaşta vekil olduklarını hem de imam, bakkal, manav ve öğretmen çocuğu olduklarını dile getirdiler. 

Haber7

Haber Tarihi: 02 Mart 2017 Perşembe 15:34

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü