AK Partili Şamil Tayyar'dan bomba iddia: Adil Öksüz ABD konsolosluğunda...

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar vatan haini Adil Öksüz'ün bir süre İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğunda saklanmış olabileceğini öne sürdü.

11 Ekim 2017 Çarşamba 16:23
AK Partili Şamil Tayyar'dan bomba iddia: Adil Öksüz ABD konsolosluğunda...

AK Parti Gaziantep Miletvekili Şamil Tayyar, Beyaz Tv'de katıldığı 'Son Söz' programında FETÖ'nün 17-25 Aralık 2013'teki kumpası ile 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin davalarda yargılanan eski polismüdürleri ve askerler, firari eski savcı Zekeriya Öz ile irtibatı tespit edilen ABD Konsolosluğu çalışanı Metin Topuz'la ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Metin Topuz'un FETÖ ile ABD arasında köprü görevi gören kritik isimlerden birisi olduğunu söyleyen Şamil Tayyar, FETÖ'nün önemli isimlerinden biri olan firari Adil Öksüz'ün de ABD Başkonsolosluğunda saklanabilme ihtimalinin olduğunu söyledi. 

'Bütün ipuçlarını bir araya getirdiğimizde Adil Öksüz'ün bir süre İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğunda saklanma ihtimali de var' diyen Tayyar Adil Öksüz'ün 21 Temmuz 2016'da saat 10:22'de ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'ndan arandığına dikkat çekti. 

ADİL ÖKSÜZ KONSOLOSLUKTA MI SAKLANDI?

Tayyar şu ifadeleri kullandı;

'Adil Öksüz'e vize işlemiyle ilgili bilgi vermek için aradıklarını söylüyorlar. Bu tamamen palavra. Metin Topuz veya şu anda konsoloslukta saklanan kişi de aramış olabilir. Bu şahıslar FETÖ tarafından bilerek konulmuşlar. ABD bunları koruyor. İstanbul ve Adana konsolosluklarının üzerinde özellikle durulmalı. Bütün ipuçlarını bir araya getirdiğimizde Adil Öksüz'ün bir süre İstanbul'daki ABD Başkonsolosluğunda saklanma ihtimali de var. 

Beyaz Gazete

Haber Tarihi: 11 Ekim 2017 Çarşamba 16:23

YORUM YAZ

  • AhmetAhmet4 ay önce
    O günlerde devamlı ABD  konsolosluklarında saklı olduğunu facede yazdık amadevlet yetkilileri takip etmemiş herhalde

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.02.2018