AK Partili eski vekile 'Cumhurbaşkanına hakaret ve tehdit'ten dava

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Muhammed Çetin hakkında, 'Cumhurbaşkanına hakaret' ve 'silahla tehdit' suçlarını işlediği iddiasıyla 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

19 Ekim 2016 Çarşamba 22:22
AK Partili eski vekile 'Cumhurbaşkanına hakaret ve tehdit'ten dava

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Muhammed Çetin’in 14 Aralık 2014 günü İstanbul Bağımsız Milletvekili olduğu sırada Samanyolu Televizyonu’na telefonla bağlandığı belirtilerek, "Şüphelinin FETÖ terör örgütü ile bağlantısı olan ve bu terör örgütünün yayın organı olarak faaliyette bulunan Samanyolu yayın grubuna bu sebeple emniyet birimlerinin operasyon düzenlemesi üzerine şüphelinin canlı yayına bağlandığı anlaşılmıştır" denildi.

ÇETİN SUÇLAMALARI REDDETTİ

Çetin’in savunmasında suçlamaya konu sözleri kendisinin değil, Mehmet Doğan adlı kişinin başka bir televizyon programına bağlanarak söylediğini belirttiği iddianamede; Doğan’ın katıldığı programın video görüntülerinin çözümlemesinin yapıldığı ve konuşmaların Doğan tarafından söylenmediğinin anlaşıldığı kaydedildi. 3 YILDAN 9 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ İddianamede Çetin’in, Doğan üzerinden Cumhurbaşkanı'na tehdit ve hakarette bulunduğunun anlaşıldığı öne sürüldü. Çetin hakkında, 'Cumhurbaşkanına hakaret' ve 'silahla tehdit' suçlarından 3 yıldan 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı.

 

Haber Tarihi: 19 Ekim 2016 Çarşamba 22:22

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü