Bozdağ, AYM'ye tepki gösterdi: Sınırı aştınız!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Anayasa Mahkemesi'nin Şahin Alpay ve Mehmet Altan kararına tepki gösterdi.

12 Ocak 2018 Cuma 08:33
Bozdağ, AYM'ye tepki gösterdi: Sınırı aştınız!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Anayasa Mahkemesi verdiği Alpay ve Altan kararlarında “temyiz mahkemesi” gibi hareket edip karar vermiştir. Bilinmelidir ki Anayasa Mahkemesi,istinaf mahkemesi ve temyiz mahkemesi değidir; süper temyiz mahkemesi ise hiç değildir" dedi.

''SINIRI AŞTILAR''

Başbakan Yardımcısı ve hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ, twitter'dan paylaştığı mesajda "Alpay ve Altan kararıyla (yayınlanan mahkeme açıklamasına göre) Anayasa Mahkemesi;anayasa ve yasaların çizdiği sınırı aşmış, kendini ilk derece mahkemesi yerine koyarak vaka ve delil değerlendirmesi yapmış; suçun oluşumunu ve delil durumunu değerlendirmiştir" dedi.

Haber Tarihi: 12 Ocak 2018 Cuma 08:33

YORUM YAZ

  • davincidavinci3 ay önce
    FETÖ ye türkiyede onca siyasetçi asker polismit basın gazeteci dururken türkiyede ilk TERÖRİST -FETÖ diyen ünlü DEFNE JOYun yıllar önceki şüpheli ölümünü hatırlayın. bu sakallı olan MEHMET ALTAN INoğlunun evinde ölü bulunmuştu.Ne tesadüf değil mi !!!!!! küçücük çocuğu vardı kızın.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü