'AK Parti yol haritasını liderinin 1992'de yazdığı rapordan almıştır'

Başbakan Yardımcısı Kaynak, "AK Parti bütün bu işlerde yol haritasını ta reisinin, liderinin İstanbul il başkanı iken 1992'de yazdığı raporlardan almıştır." dedi.

11 Mart 2017 Cumartesi 08:33
'AK Parti yol haritasını liderinin 1992'de yazdığı rapordan almıştır'

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Ağrı'daki Ahmed-i Hani Havalimanı'nda Ağrı Valisi Musa Işın, AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, İl Jandarma Komutanı Albay Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız, AK Parti Ağrı İl Başkanı Kemal Atmaca ve diğer ilgililerce karşılandı.

Kaynak, söz konusu dönemde 27 Nisan'da Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) e-muhtırası ile uyandıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

  • "Biz ne gördük, Türkiye o sabaha nasıl uyandı, TSK'nın, bizim ordumuzun bir e-muhtırası ile uyandık. Ne diyordu bizim askerimiz, 'Cumhurbaşkanı TSK'nın başkomutanıdır. Bizim askerimiz eşi baş örtülü bir başkomutana selam durmaz' diyordu. O tarih Mevlit Kandili civarındaydı. O tarihte çocuklarımızın Şanlıurfa'da, başka yerde başörtülü kıyafetlerle ilahiler, kasideler okuması suç delilleri arasında sayılıyordu. Emir olunduğumuz gibi dosdoğru olursak, istikametten sapmazsak, bakın 2007'nin 27 Nisan'ın'dan 10 sene sonra artık TSK'da başörtülü subayın, astsubayın çalışmasının önü açılmıştır. Yani bizim askerimiz TSK'nın başkomutanı olan cumhurbaşkanının eşi başörtülüyse selam durmazdan kendi komutanı başörtülüyse artık şerefle, onurla başı dik olarak selam duracaktır."

Halk oylaması

Kaynak, bütün bu olumsuzlukları düzeltmenin yanı sıra birçok hizmete imza attıklarını söyleyerek, yapılan hizmetlere değindi.

Bu hizmetleri yaparken samimi olduklarını dile getiren Kaynak, halk oylamasına değinerek, "AK Parti bütün bu işlerde yol haritasını ta reisinin, liderinin İstanbul il başkanı iken 1992'de yazdığı raporlardan almıştır. Bizim bu coğrafyadaki kardeşlerimiz uzun yıllar Reis'in yanında olmuştur. Ben tekrar 16 Nisan'da o kardeşliğin, o dayanışmanın, o kuvvetin tekrar Ağrı Dağı kadar o yüce dayanışmanın ayağa kalkacağına inanıyorum." şeklinde konuştu.

Haber Tarihi: 11 Mart 2017 Cumartesi 08:33

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü