AK Parti tüzüğündeki 9 madde değişti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, parti tüzüğündeki 9 maddede değişiklik yapıldığını söyledi.

20 Mayıs 2017 Cumartesi 11:18
AK Parti tüzüğündeki 9 madde değişti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, 9 maddeden oluşan tüzük değişikliği kapsamında, parti tüzüğünün 4. maddesine, 16. fıkra olarak "AK Parti, çoklu devlet geleneğimizin üzerine bina edildiği 'insanı yaşat ki, devlet yaşasın' ilkesini siyasetinin merkezi olarak görür. Milletin tüm fertleri, hiçbir ayrım gözetilmeksizin ülkemizin birinci sınıf vatandaşlarıdır. Türkiye Cumhuriyeti'nin tüm vatandaşları tek bir milleti teşkil eder. Bayrağımız, bağımsızlığımızın ortak sembolüdür. Şehitlerimizin emaneti olan, milletimizin üzerinde yaşadığı, bayrağımızın özgürce dalgalandığı toprak vatanımızdır. Devlet, milletimizin ortak eseridir. AK Parti yukarda belirtilen temel amaç ve hedefler doğrultusunda 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' anlayışını sarsılmaz bir ilke olarak kabul eder." ibaresinin eklendiğini bildirdi. 

Haber Tarihi: 20 Mayıs 2017 Cumartesi 11:18

YORUM YAZ

  • JurnalJurnal10 ay önce
    BİRDE; DEVLETİNE,VATANINA,BAYRAĞINA İHANET EDEN HAİNLERE;EN GÜZEL ŞEKİLDE HADLERİNİ BİLDİRİR:İBARESİ TÜZÜĞE KONULSAYMIŞ.! Hainlere gereken cevap verilmiyor ve verilemiyor ÇOK YAZIK!
  • KorkmazKorkmaz10 ay önce
    Dem de avrupada yasiyorum oh dediyin seyler nerde var ? Avrupadakiyasam Biz olmusuk maraba onlar aga BU Nu özgürlük
  • KocasolakKocasolak10 ay önce
    Chp li tanal øzel guvenlikgørevlisini TEPELER bizim savcikarimiz mahkemelerimiz de tisss yok. Ayni durumu o guvenlik gørevlisi tanal a yapsa ne olurdu??? Bu mu esit hak. Ab de bu hak oldugu icin refah ve huzur var, medeniyet bu iste. Islam da bu hak vazgecilmezdir, ab bunlari bizden kopyaladi.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018