AK Parti toplantısında gündem oldu: YÖK Başkanı telefona çıkmadı

OHAL kapsamında ilan edilen son kararnameler ile 330 akademisyenin üniversitelerden uzaklaştırılması gündem olurken, AK Parti'nin Grup Yönetim Kurulu toplantısında tartışmalara masaya yatırıldı. Partililer, YÖK Başkanı'na ulaşamadıklarını ifade etti. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Yanlışlar düzelecek, liste yeniden YÖK'e gidecek" vurgusu yaptı.

10 Şubat 2017 Cuma 11:24
AK Parti toplantısında gündem oldu: YÖK Başkanı telefona çıkmadı

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında hazırlanan 679, 680 ve 681 no'lu 3 yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK), Resmi Gazete'nin Pazartesi günkü mükerrer sayısında yayımlandı. OHAL kararnamesiyle 330 akademisyenin üniversitelerden uzaklaştırılması AK Parti'nin Grup Yönetim Kurulu toplantısında da önemli başlık oldu.

AK Parti Grup Yönetim Kurulu toplantısının büyük bölümünü bu tartışma aldı.

Gündem olan AK Parti milletvekilleri tarafından gündeme getirildi. Toplantıda söz alan üyeler, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'ye akademisyenlerle ilgili listeyi kimin hazırladığını sordu. Hürriyet'in haberine göre; İhraçlara tepki gösteren bazı üyeler, "Dün YÖK Başkanı'nı aradık, gerekçelerini sormak için telefonlarımıza bile çıkmadı" diye tepki gösterdiler.

"Yanlışlar düzeltilecek"
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, bu konuda çok eleştiri olduğunu, listenin yeniden değerlendirilmek üzere YÖK'e gönderileceğini, yanlışların düzeltileceğini dile getirdi.

"YÖK tarafından yeniden değerlendirilecek"
Canikli, bunun üzerine listenin YÖK tarafından hazırlandığını, akademisyenlerle ilgili kararlar konusunda zaman zaman sıkıntı yaşadıklarını ve bunları düzeltme yoluna gittiklerini ifade etti. Canikli, son kararname ile gündeme gelen eleştirilerin de değerlendirileceğini ve listenin YÖK tarafından yeniden değerlendirilmesinin isteneceğini söyledi.

Haber Tarihi: 10 Şubat 2017 Cuma 11:24

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü