AK Parti karşı çıktı… CHP-MHP kabul etti… Bahçeli Köprüsü olay oldu!

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce Seyhan Nehri üzerine yapılması için bir yıl önce temeli atılan ancak inşaatına başlanamayan Devlet Bahçeli Köprüsü için CHP ve MHP’li meclis üyelerinin oyları ile 240 milyon lira borçlanma kararı çıktı. AK Partili üyeler, aleyhte oy kullandı.

21 Nisan 2017 Cuma 08:25
AK Parti karşı çıktı… CHP-MHP kabul etti… Bahçeli Köprüsü olay oldu!

252 milyon 958 bin liralık borçlanma teklifi görüşmesinde söz alan CHP Grup Başkanvekili Ulaş Çetinkaya yapılacak köprünün trafiği rahatlatacağını belirtirken, AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülçatı ise "Bununla birlikte bu yıl borcumuz yaklaşık 680 milyon liraya ulaşacak. Adana’yı bu kadar borçlandırmayalım" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü ise yapılan borçlanmanın hizmetleri aktif hale getirmek için olduğunu savundu. Sözlü, "Adana Büyükşehir Belediyesi’nin borçlandığı doğrudur. Bizim de yatırımları aktif hale getirmek için borçlandığımız doğrudur. Ancak koca belediyenin 3 yıl içinde 453 milyon lira borçlanması büyük bir rakam olarak ifade edilmesi doğru bir yaklaşım olmaz" dedi.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada AK Partili üyelerin ret oyu verdiği borçlanma teklifi, 240 milyon lira olarak MHP ve CHP’li üyeler tarafından kabul edildi.

Haber Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 08:25

YORUM YAZ

 • Arif Arif 1 yıl önce
  Şimdi milli bir mutabakat saglanmışken bu haber hangi amaca hizmet ediyor, gereksiz bir haber.
 • Köprü şart Trafik duruyor ...Köprü şart Trafik duruyor ...1 yıl önce
  Her şeyi sadece istanbula yapmayın bu yol veya köprü adananın en büyük iki dev hastanesi ve Çukurova Üniversitesi ne çıkıyor baraj üzerinde sadece iki şeritli yol var 10 dakikada gidilecek hastane ve Çukurova Üniversitesi ne bir saatte gidiliyor.
 • hasanhasan1 yıl önce
  Aytaç Durak'ın sırtımıza yüklediği Metrodan yükünden üzerine Sözlü de şimdi köprü yükünü mü ekliyor sırtımıza
 • Doğru söze ne denir Doğru söze ne denir 1 yıl önce
  Bu nasıl bir zihniyettir ki kızdıkları chp nin aklı ile birlikte takılmakta. Yatırım yapmak isteyene dur demek milleti sevmemekle eşdeğerdir. Ak Parti borç yapmadan mı yatırım yapmakta.Ak parti hükümetinin yatırım yapması şirketleraracılığıyla olmakta. Dış borcun büyük bölümü içeride yatırım yapan şirketlerin devlet garantili kredilerinden oluşmakta.
 • ZiyaZiya1 yıl önce
  Köprüye sayın BAHÇELİ nin adının verilmesi çok uygun ve yerinde bir karar. Borçlanma imiş vs.onlara çok aklım ermez. Köprü ne şekilde yapılırsa yapılsın Syn BAHÇELİ nin adı verilmeli derim ben .
 • isüzgenisüzgen1 yıl önce
  paranız yoksa ne bok yemeğe yapıyorsunuz
 • TarıkTarık1 yıl önce
  E osmangazi köprüsüne 10 milyar dolar borçlandık onu da yazın? Allah biliyor insanlar görüyor neleri saklayıp neleri yazdığınızı...
 • Ali HaklıAli Haklı1 yıl önce
  Akpm hep muhalefet. Kendilerinin yaptıkları dışında....
 • Ömer gencÖmer genc1 yıl önce
  Akparti de a k p li ariyorduk ya incelemek lazım.Daha neler vardır neler..
 • VeyselVeysel1 yıl önce
  Hani dis borcumuz yoktu
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü