Ak Parti Diyarbakır'da büyük atağa hazırlanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “metal yorgunluğu”nu işaret ederek teşkilat revizyonu çağrısı yurt çapında geniş yankı buldu.

15 Eylül 2017 Cuma 16:29
Ak Parti Diyarbakır'da büyük atağa hazırlanıyor

Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın; "Yıl sonuna kadar İl, İlçe ve Belde teşkilatlarımızın tamamını güncelleğeceğiz, çünkü ortada bir metal yorgunluğu var. Onun için de çok daha dinamik ve gayretkeş ekiplerle 2019'a hazırlanmamız gerekiyor!" demesi üzerine, düğmeye basılmış ve kongreler süreci başlamıştı.

Bir çok İl ve ilçe başkanının değişeceğine kesin gözüyle bakılırken, gözler Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olan Diyarbakır'a çevrildi.

Şu ânâ kadar sekiz il başkanının  görev yaptığı Diyarbakır'da, şimdiye kadar istikrarlı  bir yönetimin görev başına gelememiş olması, bölge halkının tepkisini çekiyor.

 

DİYARBAKIR ABDÜLKADİR ARSLANOĞLU DEDİ 

Birçok vatandaş, Dernek Başkanı, Vakıf Başkanı, mutedil kanaat önderleri ve akademik dünyadan isimle yapılan görüşmelerde, Ak Parti Diyarbakır İl Başkanlığı İçin zikredilen isim Abdülkadir Arslanoğlu oldu.

Diyarbakır genelinde, bir çok kesim tarafından ismi saygı ile karşılanan Abdülkadir Arslanoğlu'nun il başkanı olmasını isteyenler bunun sebebini de şöyle açıklıyorlar: "Abdülkadir Arslanoğlu, bu şehrin evlâdıdır. Bu şehrin tarihini, kültürünü, örfünü ve dilini, sosyolojisini çok iyi biliyor. İnançlı ve devletine-milletine bağlı bir vatan evlâdıdır. Son derece bilgili, aktif ve gayretlidir. Ak Parti'nin, bir İl Başkanında aradığı; ehliyet, liyakat ve sadakat olguları kendisinde ziyadesiyle vardır."

ABDÜLKADİR ARSLANOĞLU KİMDİR? 

1981'de Diyarbakır'da doğdu. İlk, Orta ve İmam Hatip Lisesini Diyarbakır'da okudu. Bir çok STK'nın kuruluşunda görev alan Arslanoğlu, yirmiye yakın ulusal  TV. kanalında Diyarbakır'ın sosyo politik ve sosyo kültürel yapısıyla ilgili uzun programlar yaptı. Bir çok ulusal gazete ve dergide röportaj ve makaleleri yayınlandı. "Mufassal Diyarbekir Tarihi" ve "Kişisel Gelişim ve Tasavvuf" isimli yazdığı iki kitabı vardır. Halen, Diyarbekir Tanıtma ve Kalkındırma Derneğinin Yönetim Kurulu Başkanı ve Diyarbekir Kültür Platformu sözcüsüdür. Orta derecede Arapça, iyi derecede Kürtçe ve Osmanlıca bilen Arslanoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Haber Tarihi: 15 Eylül 2017 Cuma 16:29

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü