Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya Almanya’dan Hollanda'ya geçecek

Hollanda ve Almanya programları iptal edilen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, Almanya'dan kara yoluyla Hollanda'ya gitme kararı aldı. Bakan Kaya, Hollanda'da iptal edilen programa katılarak Türk vatandaşlarıyla buluşacak.

11 Mart 2017 Cumartesi 18:00
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya Almanya’dan Hollanda'ya geçecek

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Almanya’nın Düsseldorf Başkonsolosluğumunda düzenlenen törene katıldı. Bakan Kaya burada bu ülkede, gurbetçi vatandaşlarımızın üye olduğu sivil toplum örgütü üyeleriyle buluştu. Kaya burada gurbetçilerden referandumda ‘evet’ oyu vermelerini istedi.

Program hakkında Twitter hesabından bilgi veren Bakan Kaya “Almanya’da güne Duisburg’da esnaf vatandaşlarımızı ziyaret ederek başladık. Sıcak bir şekilde karşılandık, referandumu konuştuk. Hem yaşadıkları ülkelere hem anavatanlarına değer katan insanlarımıza, 16 Nisan’ın önemini ve kıymetini anlattık” dedi.

Bakanı Kaya, Almanya'dan kara yoluyla Hollanda'ya gitme kararı aldı.

Hollanda, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın katılacağı programı da iptal etmişti. Skandal yasağa gerekçe olarak da Bakan Kaya'nın konuşma yapacağı salonun başkaları tarafından kiralandığı öne sürülmüştü.

Hollanda, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun uçağına hükümet kararıyla iniş izni vermediğini açıkladı. Karara sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan da "Bunlar Nazi kalıntıları, bunlar faşist. Bakalım bundan sonra Hollanda'nın diplomatik uçakları Türkiye'ye nasıl inecek" açıklamasını yaptı.

Haber Tarihi: 11 Mart 2017 Cumartesi 18:00

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü