Ahmet Türk inkar etti: HDP'den AK Parti'ye kayma olmadı

Eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, referandum sonuçlarını değerlendirdi.

17 Nisan 2017 Pazartesi 12:59
Ahmet Türk inkar etti: HDP'den AK Parti'ye kayma olmadı

Bölgede HDP seçmeninin AK Parti'ye kaydığı iddialarını kabul etmeyen Ahmet Türk, "HDP seçmeni bölgede yapılanları, kayyumları, vekillerinin tutuklu olmasını kabul etmediğini ortaya koymuştur. HDP'den AKP'ye kayma yoktur, baskı ve engellemelerin getirdiği küçük kaymalar vardır" dedi...

KÜRTLER İKNA EDİLEMEDİ

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu ise, 'Hayır' konusunda Kürtlerin ikna edilemediği sonucunun ortaya çıktığını söyledi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk, referandumdan bir gün önce mühürsüz oyların ortada dolaştığı bilgisi olduğunu, bütün bunlara rağmen alınan sonucun iktidarın seçimi kaybettiğinin işareti olduğunu ileri sürdü. Ahmet Türk, şunları söyledi:

"Hepimiz biliyoruz devletin bütün bürokrasisi, Kaymakamları, Valileri, kayyumları, korucuları her türlü yöntemi kullanarak adeta özellikle kırsal kesim üzerinde yoğun baskı kurdular. Buna rağmen ortaya çıkan sonuç bellidir. Özellikle Kürdistan'da çıkan sonuç, bir kırmızı karttır. Halkın yaşananları, kayyumları, vekillerin tutuklu olmasını kabul etmediğinin göstergesidir. Gerçekten halkımız bu konuda duyarlılığını ortaya koymuştur. Bize karşı yapılan tüm hukuksuzluğu kabul etmediğinin ifadesi olarak görülmelidir."

Haber Tarihi: 17 Nisan 2017 Pazartesi 12:59

YORUM YAZ

 • abdoabdo11 ay önce
  merak etme kaymaktan bahis ediyorsun dikkat et kayarlar
 • dücanedücane11 ay önce
  Bu kürtlerde İsviçre sendromumu var arkadaş anlayamadım gitti.Sur da, cizrede şırnakta nusaybinde mardinde pkk terör örgütü bunlara yapmadığını bırakmadı.Evlerinden barklarından eti namuslarını çiğnedi gençlerini öldürdü.Hala buralardan bu itlere oy çıkıyor bunu bana biri izah edebilirmi?
 • ArifArif11 ay önce
  Pkk nın temizlikçisinden fırça yiyen adamdan zaten ne beklenir ki?
 • sadeddinsadeddin11 ay önce
  kayma oldu'da siz avrupa'nın kucagında siyaset yaptıgınızdan fark etmediniz.
 • HakanHakan11 ay önce
  Bu sizlere son kayisdi haberiniz yok ..
 • HasanHasan11 ay önce
  Hepinize kaydı....ve dahada kayacak ...ya sev ya terk et
 • Osmanlı Torunu 571Osmanlı Torunu 57111 ay önce
  Boş lafları almış yine ağzına, geveleyip duruyor rezil herif.. bunlarda utanma denen birşey kalmamış artık, hangi yüzle daha milletin karşısına çıkıyorlarsa hayret doğrusu...
 • YavuzYavuz11 ay önce
  Bence kaymanın alası oldu ama bu zat hissetmemiştir
 • Galip BarutGalip Barut11 ay önce
  Bak Ahmet Morruk.Sana Bu Devlet Hastasın Diye Yol Açtı.Sen Öyle Cahilsin ve Egoistsin ki Senden Sonra Hasta olanların Nasibini Kesiyorsun.Bu Arada Sana Kaya'nın Selamı Var..
 • samisami11 ay önce
  yahu arkadaşlar bakınız hakkari,batman şırnak diyarbakır siirt van mardin ağrı ardahan artvin muşkars herşey ayan beyan ortadanereye kaymış pkk nın oyları kandırmayın milletİ.ahmaklığa gerek yok.ben pkk hasmıyım ama gerçeği de gizlemeyin.RTE ŞİRİN GÖRÜNMEK İÇİN gerçeği niye saklıyorsunuz.
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018