Ahmet Türk: HDP'den AKP'ye kayma yok ama...

Eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, referandum sonuçlarını değerlendirdi.

17 Nisan 2017 Pazartesi 12:59
Ahmet Türk: HDP'den AKP'ye kayma yok ama...

Bölgede HDP seçmeninin Ak Parti'ye kaydığı iddialarını kabul etmeyen Ahmet Türk,  "HDP seçmeni bölgede yapılanları, kayyumları, vekillerinin tutuklu olmasını kabul etmediğini ortaya koymuştur. HDP'den AKP'ye kayma yoktur, baskı ve engellemelerin getirdiği küçük kaymalar vardır" dedi...

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu ise, 'Hayır' konusunda Kürtlerin ikna edilemediği sonucunun ortaya çıktığını söyledi.  

Mardin Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Ahmet Türk, referandumdan bir gün önce mühürsüz oyların ortada dolaştığı bilgisi olduğunu, bütün bunlara rağmen alınan sonucun iktidarın seçimi kaybettiğinin işareti olduğunu ileri sürdü. Ahmet Türk, şunları söyledi:

"Hepimiz biliyoruz devletin bütün bürokrasisi, Kaymakamları, Valileri, kayyumları, korucuları her türlü yöntemi kullanarak adeta özellikle kırsal kesim üzerinde yoğun baskı kurdular. Buna rağmen ortaya çıkan sonuç bellidir. Özellikle Kürdistan'da çıkan sonuç, bir kırmızı karttır. Halkın yaşananları, kayyumları, vekillerin tutuklu olmasını kabul etmediğinin göstergesidir. Gerçekten halkımız bu konuda duyarlılığını ortaya koymuştur. Bize karşı yapılan tüm hukuksuzluğu kabul etmediğinin ifadesi olarak görülmelidir."

Haber Tarihi: 17 Nisan 2017 Pazartesi 12:59

YORUM YAZ

  • Hasan AkdemirHasan Akdemir11 ay önce
    Ahmet Türk'ün "KÜRDİSTAN'da çıkan sonuç, bir kırmızı karttır" ifadesini, hayır diyengerçek ülkücülerin seçim haritasına bakıp kafalarını ellerine alarak bir daha düşünmelerini öneririm. Gözleri açılır inşallah .

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018