Ahmet Davutoğlu TBMM Başkanı mı olacak?

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Meclis Başkanı olacağı yönündeki iddialara Gazeteci Sevilay Yılman son noktayı koydu.

13 Eylül 2017 Çarşamba 10:07
Ahmet Davutoğlu TBMM Başkanı mı olacak?

Gazeteci-yazar Sevilay Yılman, ekim ayında yapılacak Meclis Başkanlığı seçimlerine, AK Parti'nin mevcut Başkan İsmail Kahraman’la yola devam etme kararı aldığını yazdı.

Söylentiler Ankara siyasetini bir kez daha haretlendirdi. İki gündür konuşulan konu Habertürk yazarı Yılman'ın da gündemindeydi. Yılman, bugünkü köşe yazısında AK Parti'de güvenilir bir kaynaktan aldığı bilgiyi köşesinde paylaştı.

ASLI ASTARI OLMAYAN DEDİKODU

(...)“Davutoğlu bile böyle bir ihtimalin söz konusu olmadığına emin” diyen kaynaklarım diyor ki: “Bu aslı astarı olmayan dedikoduyu yayanların amacı çok belli! AK Parti içerisinde bir bölünme ve parçalanma var ve bu bölünme ve parçalanmanın önüne geçmek için de Sayın Cumhurbaşkanı’nın Meclis Başkanlığı’yla ilgili böyle bir tasarrufa gideceği algısı yaratılmaya çalışılıyor. Ama zinhar doğru değil, çok net söylüyorum. Ekim ayında yapılacak Meclis Başkanlığı seçiminde kimin yeniden başkan olacağı belli. Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan, mevcut Başkan İsmail Kahraman’la yola devam kararını çoktan aldılar ve bunu da Sayın Kahraman’a tebliğ ettiler!”

Haber Tarihi: 13 Eylül 2017 Çarşamba 10:07

YORUM YAZ

  • hasankosehasankose5 ay önce
    bana birisi kufretti.garanti fetocudur

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 24.02.2018