THY Orta Avrupa

Ahmet Aziz Nesin hakkında yakalama kararı!

PKK'nın kapatılan yayın organı Özgür Gündem Gazetesi için "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" yapan Ahmet Aziz Nesin hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

21 Mart 2017 Salı 12:15
Ahmet Aziz Nesin hakkında yakalama kararı!

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanıklar Erol Önderoğlu ve Şebnem Korur ile avukatları hazır bulundu. Savcı Ömer Karakaya, eksik hususların giderilmesini istedi. Mahkeme heyeti de Ahmet Aziz Nesin hakkında savunmasının alınması amacıyla yakalama kararı çıkarılmasına, savunması alındıktan sonra serbest bırakılmasına karar verdi. Duruşma 8 Haziran'a ertelendi.

Ahmet Aziz Nesin hakkında "Suç işlemeye alenen tahrik etme", "Suçu ve suçluyu övmek" ve "Örgüt propagandası yapmak" suçlarından 2 yıldan 14,5 yıla kadar ayrı ayrı hapis istemiyle dava açılmıştı.

Haber Tarihi: 21 Mart 2017 Salı 12:15

YORUM YAZ

  • Devlet yilmazDevlet yilmaz1 yıl önce
    madem sakalbiyik birakiyorsunda, adam gibi cagdas temiz bir insan gibi, makas jilet kullansanda, temiz bir sakal biyik koysan olmazmi,.. su igrencligi bak, agzinin icine girecek killari, girmiste...... yemegini ziggimlanirken ne yediyse, rengini kapmis,, bizim ak killi bir köpek vardi, makatinin etrafini kahverenkli olurdu, yatigi diskisindan dolayi, deligin etrafindaki killarda böyle bunun gibi renkli olurdu aynen.
  • AKINCIAKINCI1 yıl önce
    BU ONLARIN İMAJIMALIÖYLEGÖTÜRÜYORLARCAHİLER ÖLÜRBUNLARDA KRALLARGİBİYAŞARLAR ÖLENLERİNSAYESİNDE
  • JurnalJurnal1 yıl önce
    BU NE LAAA...HAYVANAT BAHÇESİNDEN GAÇMIŞ ELLAAAMM!!!!!

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018