Ahmed Bahr: Direnişin silahına bağlıyız

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, direniş silahına bağlı olduklarını, bununla birlikte uzlaşıya da devam edeceklerini söyledi.

11 Kasım 2017 Cumartesi 17:12
Ahmed Bahr: Direnişin silahına bağlıyız

Bugün (10 Kasım Cuma) Gazze’nin Seyyid Haşim Camiinde hutbe veren Bahr, direniş silahının hakkı geri almak ve işgal altındaki toprakları kurtarmak için meşru bir silah olduğunu belirterek, silahlı mücadelenin uluslararası kanunların güvence aldığı bir hak olduğunu ifade etti.

Bahr hutbesinde, Gazze’ye uygulanan ambargonun, elektrik kesintisinin ve memur maaşlarının ödenmemesinin temelinde Gazze’nin direnişin meşru silahına bağlı kalmasının yattığını kaydetti.

Bahr verdiği hutbede, Hamas hareketinin halkın maslahatı doğrultusunda uzlaşıyı gerçekleştirmek ve bölünmeyi sonlandırmak için yol almaya devam ettiğini hatırlatarak,  “Direniş seçeneği, toprağımızı özgürleştirme ve hakkımızı geri almanın en kestirme yoludur.

Barış görüşmelerinin başarısızlığı karşısında etkinliği ve başarısı ortaya çıkan direniş seçeneği etrafında toplanmamız gerekir. İşgalci sadece güç dilinden anlıyor” dedi. Filistinli gruplara da çağrıda bulunan Bahr, Filistin halkının birinci düşmanı olan Siyonist işgalciye karşı birlik olmalarını ve halkın direnişine destek vermelerini istedi.

Haber Tarihi: 11 Kasım 2017 Cumartesi 17:12

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    20 Ekim 2018