Afganistan'dan meydan okudular

Afganistan Taliban Hareketi Yüksek Öğrenim Konferansı düzenledi.

06 Aralık 2017 Çarşamba 15:39
Afganistan'dan meydan okudular

Taliban eğitim ve öğretim komisyonu yetkilileri Cumartesi günü doğu Nuristan eyaletinin Mandol Khail ilçesinde yüksek öğretimin önemini vurgulamak için bir konferans düzenlediler.

Katılımcılar, meşhur akademisyenler, tanınmış aşiret liderleri ve kabile reisleri okul öğretmenleri ve öğrencileri bir araya geldi. Toplantılar Kur'an-ı Kerim'den birkaç ayette okunarak başladı ve birçok katılımcı farklı konularda görüşünü belirtti.

Toplantı da özellikle Afganistan’ın karşılaştığı sorunlar ve zorluklar, aynı zamanda genç nesiller ele alındı ve bu sorunların çözümleri için öneriler sunuldu.

Komisyon üyeleri, uzmanlar ve akademisyenler, yüksek öğretimin önemini vurgulamak için görüşlerini sunarken, bazı katılımcılar da eğitimle ilgili konularda bilimsel meselelere değindi.

Taliban, ise halkın hayatını ve mülkiyetini korumak için çaba sarf edecek, düzgün ve rahat bir yaşam sürmelerine yardımcı olmak için onlara mümkün olan her türlü imkânı sağlamak için elinden gelen her şeyi yapacağına da açıkladı.

Amac, ülkedeki yüksek öğretimin önemini vurgulamak, ülkenin kalkınması ve ilerlemesi için eğitimin geliştirilmesi ve birlikte çalışılmasına yardımcı olma yollarını kolaylaştırmaktı.

Katılımcılar, Taliban’a destek sözü verdiler ve toplantı, Taliban ile yan yana durmak için tam işbirliği ve yardım sunma sözü verdiler, toplantı Dua ile sona erdi.

Haber Tarihi: 06 Aralık 2017 Çarşamba 15:39

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    21 Kasım 2018