Acun Ilıcalı ve eşi Şeyma Şubaşı'ya 'uyuşturucu' tuzağı

Sosyal medyada Acun Ilıcalı ve eşi Şeyma Subaşı'nın montajlanmış videolarının yayılmasının ardından emniyet suçluları kıskıvrak yakaladı.

15 Kasım 2017 Çarşamba 14:21
Acun Ilıcalı ve eşi Şeyma Şubaşı'ya 'uyuşturucu' tuzağı

Şeyma Subaşı'nın bir partide dans ettiği görüntü internette yayınlanmıştı. O videoda Acun Ilıcalı'nın sesine çok benzeyen bir erkek sesi, "Ee hap var mı?", başka bir erkek sesi ise "Beraber saralım" diyordu. Bu ses Acun'a mı ait diye sosyal medyada epey bir tartışma konusu oldu. Konuyla ilgili çeşitli komplo teorileri üretildi. Ama her şeyin soruşturma sonucunda ortaya çıkması bekleniyor.

Soruşturma nedeniyle Acun Ilıcalı, bu konu hakkında hiçbir açıklama yapmamıştı.

OLAYIN ARKASINDAN ŞEBEKE ÇIKTI

Acun'a ait olduğu iddia edilen o sesin montaj olduğu ve orijinal videoya eklenip sosyal medyada organize bir şekilde yayıldığı ileri sürülüyor. Polis; Şeyma Subaşı'yla ilgili montajlı videolar yaydıkları ve Instagram paylaşımlarına hakaret içerikli yorumlar yazdıkları belirlenen gruba operasyon düzenledi.

İncelemelerde, söz konusu yorumları ve montajlı görüntüleri paylaşan hesapların sahte olduğu saptandı. Bu hesapları kullanan Yeşim N. (38) İstanbul Ulus'ta, İlknur R. (37) ise Mersin'de gözaltına alındı. Yeşim N. ve İlknur R.'nin, yaptıklarını itiraf ettikleri öne sürülüyor.
Diğer şüpheli Cansın K. hakkında ise, yurt dışında yaşadığı için İnterpol'den arama kararı çıkarıldı.

Operasyonda; şüphelilerin DM (direkt mesaj) kutularında, Subaşı'nın yer aldığı videolara ses montajı yaparak, sosyal medyada olumsuz algı yaratmakla ilgili mesajlar tespit edildiği öne sürülüyor.
Olayla ilgili 30 kişi gözaltına alındı.

Haber Tarihi: 15 Kasım 2017 Çarşamba 14:21

YORUM YAZ

  • Gerçek HaberGerçek Haber3 ay önce
    Taa geçen aralık ayında olan bir olayı yeniymiş gibi haber yapmak,hap var mı videosu değil canlı yayında paylaşıldı,montaj olma ihtimali yok,o ses Acun değil zaten beyaz şov da canlı yayındaydı eee Akit dersine pek çalışmamışsın,tam tersi ısmarlama haber yapmışsın,siz yazıp kendiniz yiyin,halk yemiyor bu sipariş haberleri yahu!

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 24.02.2018