THY - Orta Avrupa Mayıs 2018

Açıklama geldi! Trump Merkel'in elini neden sıkmadı?

Beyaz Saray Basın Sekreteri Sean Spicer, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, ABD ziyareti sırasında Donald Trump ile yaşadığı tokalaşmama anlarıyla ilgili açıklama yaptı. Spicer, olayla ilgili"Başkan Trump'ın soruyu duyduğunu düşünmüyorum." dedi.

20 Mart 2017 Pazartesi 14:07
Açıklama geldi! Trump Merkel'in elini neden sıkmadı?

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Washington ziyaretinden geriye kalan en önemli detay, Merkel ile ABD Başkanı arasında yaşanan tokalaşma karmaşasıydı.

İki liderin görüşme sonrasında Beyaz Saray'da katıldığı fotoğraf çekimi sırasında gazeteciler iki liderden tokalaşmalarını istemiş, ancak Donald Trump, Merkel'in 'tokalaşmak ister misiniz?' şeklindeki sorusuna rağmen kayıtsız bir duruş sergilemişti.

Dünyanın konuştuğu ve özellikle Alman medyasının tepki gösterdiği olayla ilgili, Beyaz Saray cephesinden bir açıklama geldi.

Beyaz Saray Basın Sekreteri Sean Spicer, Alman Der Spiegel dergisine yaptığı açıklamada, "Başkan Trump'ın soruyu duyduğunu düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.

Spicer'ın bu iddiasına rağmen Alman basını, 'tokalaşmama gerilimini' etraflıca masaya yatırdı. Almanya'nın en çok satan gazetelerinden Bild, konuyla ilgili haberinde Donald Trump'ın daha önce ağırladığı liderlerle olan görüşmelerindeki tavırlarını inceledi.

Trump'ın Merkel ile hiç göz teması kurmadığına dikkat çeken gazete, İngiltere Başbakanı Theresa May ile Trump samimi görüntülerini, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile Trump'ın görüşmesinde iki liderin güleryüzlü halini ve Netanyahu-Trump görüşmesindeki samimi anları hatırlattı.

.

Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 14:07

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü