Açıklama geldi! Trump Merkel'in elini neden sıkmadı?

Beyaz Saray Basın Sekreteri Sean Spicer, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, ABD ziyareti sırasında Donald Trump ile yaşadığı tokalaşmama anlarıyla ilgili açıklama yaptı. Spicer, olayla ilgili"Başkan Trump'ın soruyu duyduğunu düşünmüyorum." dedi.

20 Mart 2017 Pazartesi 14:07
Açıklama geldi! Trump Merkel'in elini neden sıkmadı?

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in Washington ziyaretinden geriye kalan en önemli detay, Merkel ile ABD Başkanı arasında yaşanan tokalaşma karmaşasıydı.

İki liderin görüşme sonrasında Beyaz Saray'da katıldığı fotoğraf çekimi sırasında gazeteciler iki liderden tokalaşmalarını istemiş, ancak Donald Trump, Merkel'in 'tokalaşmak ister misiniz?' şeklindeki sorusuna rağmen kayıtsız bir duruş sergilemişti.

Dünyanın konuştuğu ve özellikle Alman medyasının tepki gösterdiği olayla ilgili, Beyaz Saray cephesinden bir açıklama geldi.

Beyaz Saray Basın Sekreteri Sean Spicer, Alman Der Spiegel dergisine yaptığı açıklamada, "Başkan Trump'ın soruyu duyduğunu düşünmüyorum." ifadelerini kullandı.

Spicer'ın bu iddiasına rağmen Alman basını, 'tokalaşmama gerilimini' etraflıca masaya yatırdı. Almanya'nın en çok satan gazetelerinden Bild, konuyla ilgili haberinde Donald Trump'ın daha önce ağırladığı liderlerle olan görüşmelerindeki tavırlarını inceledi.

Trump'ın Merkel ile hiç göz teması kurmadığına dikkat çeken gazete, İngiltere Başbakanı Theresa May ile Trump samimi görüntülerini, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile Trump'ın görüşmesinde iki liderin güleryüzlü halini ve Netanyahu-Trump görüşmesindeki samimi anları hatırlattı.

.

Haber Tarihi: 20 Mart 2017 Pazartesi 14:07

YORUM YAZ

 • timurtimur1 yıl önce
  Abdesti bozulacagindan yapmadi.
 • Nazi artığı merkelNazi artığı merkel1 yıl önce
  Niye tokalaşsıngudubet merkel 18 lik kız edası ile bacak bacak üstüne atmış kibirle grupa bakıyoro da haddini bil hâlâ ülkende geceyarısından sonra bizim kanunlarımız geçiyor siz hür bir devlet değil bizim sopa ile hizaya getirdiğimiz bir mükemmelesiniz bu halsizliğe ne demiş.Vücut dili öyle diyor.Eee iyi de demiş o nazi kırıntısına
 • Tayfur ÖZERTayfur ÖZER1 yıl önce
  Mahremiyet ve evlilik bağı olmaksızın bir kadının eli içine dokunan kişinin kıyamet gününde eline ateşten kor konulur. Kadın eli tutan ateş tutmuştur. Trump gibi dindar bir adamın namahrem eli tutmayıp bunu yapmasında ne var...
 • hasan hashasan has1 yıl önce
  palavra. Bununla hic bir guzel dunya gormuyorum.Bir kere yoneltilen soru seklinde degildi.Ve bay dusunmuyorum diyor, peki duymadinizdami?Bu olay icin dusunmek mi gerek?,hersey aciik ortada net degilmi?
 • Remzi61Remzi611 yıl önce
  Birbirinizi yiyin inşlh.Allah sizi her gün daha beter eder inşlh..

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018